Nadešel čas, kdy je vhodná příležitost přemýšlet o letní dovolené. Dovolujeme si vám nabídnout tradiční a časem prověřenou dovolenou farnosti Praha - Hlubočepy s duchovním programem. Letošní farní dovolená se uskuteční v areálu kláštera Teplá, jehož počátky sahají do roku 1193.

Klášter v obci Teplá u Mariánských Lázní založil v roce 1193 založil český šlechtic Hroznata, aby do něj vzápětí povolal premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Hroznata pocházel z významného šlechtického rodu a zastával funkci velitele hraničářů na tepelsku a chodsku.

 

Příběh založení kláštera souvisí s třetí křížovou výpravou pořádanou Jindřichem VI. Této výpravy se v březnu roku 1188 rozhodl zúčastnit i Hroznata. V dubnu 1191 byl od křížové výpravy spolu s dalšími šlechtici papežem dispensován. Náhradou slíbil založit klášter, který se stanem místem dovolené naší farnosti v roce 2020.

Naše farní dovolená se uskuteční v termínu od neděle 2. srpna do neděle 9. srpna 2020 - tedy celkem 7 dní a 7 nocí. Ubytování budeme v nádherném klášterním hotelu.

Jedná o "společnou dovolenou s duchovním programem". V některých parametrech se naše dovolená blíží k duchovní obnově - opět se můžeme těšit na mši svatou, večerní modlitbu a čtyři pěkné přednášky s diskusí na podnětná témata.

Po celou dobu pobytu bude příležitost ke svátosti smíření. Dále se můžeme těšit na tradičně výtečný program pro děti a mládež od naší katechetky Mgr. Radky Habánové a jejího týmu. V ostatním čase je program individuální či na základě společné domluvy.

Tato akce je vhodná pro rodiny a jednotlivce libovolného věku, dvojice, trojice a další dobrou společnost. Najdete zde nové přátele či dokonce životního partnera, načerpáte čerstvý vzduch do svých plic a vaše děti poznají nové kamarády - na vysoké duchovní a morální úrovni. Jistotu spokojenosti a blahodárných účinků pro duši i tělo potvrzuje mnohaletá oblíbenost této akce!

Také budeme mít dostatek času na individuální rozhovory u skleničky dobrého nealkoholického a alkoholického pití či u poháru se zmrzlinou v klášterní restauraci. V bezprostřední blízkosti nás bude obklopovat nádherná příroda s široké možností koupání. Místo také nabízí golf, paintball, kuželky, stolní tenis, petang, badminton, rybaření (včetně možnosti vyřízení povolení) a bohaté vyžití na kole a kolečkových bruslích.

Vítáme mezi námi lidi libovolného vyznání, bez vyznání i přesvědčené (či militantní) ateisty.

Kapacita účastníků této mimořádné akce je limitována. Vyplněnou přihlášku, ve které najdete také zvýhodněné ceny a varianty ubytování, posílejte na adresu pobyt@CentrumBarrandov.cz nejpozději do pátku 1. června 2020.

 

Do 10. června 2020 je třeba také zaplatit zálohu za každou přihlášenou dospělou osobu ve výši 1 000 Kč. Za dítě se záloha neplatí. Pro tento účel jsme zřídili speciální účet číslo 7721177211 / 2010 (FIO banka, a. s.).

Do 31. července 2020 je třeba na uvedený účet doplatit celou částku za pobyt. Případně je možné předat příslušnou částku v hotovosti P. Josefovi Ptáčkovi.

V případě, že budete mít problém se včasným zaplacením zálohy nebo celé platby, dejte předem vědět. Chceme, aby cena nebyla překážkou, kvůli které se společné dovolené nemůžete zúčastnit. Nebojte se nám ozvat - pokusíme se najít řešení.

 

Podrobné informace o poutním místě a webovou kameru najdete na webu www.KlasterTepla.cz.

Velmi rozsáhlé jsou také možnosti výletů a turistické cíle po okolí, celkový přehled najdete na www.HotelKlasterTepla.cz/tipy-na-vylet/vylety-do-okoli.

 

Máte nějaké dotazy? Obraťte se na člena přípravného nebo akčního výboru dle příslušných kompetencí.

Ještě váháte? Prohlédněte si video z naší farní dovolené v roce 2018 na webu YouTu.be/0j51VvOCDQs.

Váháte stále? Prohlédněte si fotografie z farní dovolené v roce 2018 na Photos.app.Goo.gl/8C6DBAdeXcumgDFe9.

 

Těšíme se na viděnou!

Josef Ptáček, člen přípravného a akčního výboru - přihlášky, finance, duchovní program, pochvaly, stížnosti, mimořádné události, zvláštní přání

Radka Habánová, členka přípravného a akčního výboru - program pro děti a mládež, celkový program, koordinace Žalmů, pochvaly

Petr Habán, člen přípravného a akčního výboru - ubytování, rozmístění účastníků na pokoje, stravování, program pro děti a mládež, pochvaly

Jaroslav Tupý, člen akčního výboru - organizace ubytování a stravování v místě pobytu, řešení problémů

Matěj Jirsa - člen akčního výboru - péče o krásu liturgie, liturgický prostor a ministranty, program pro děti a mládež, teologický dohled, pochvaly