Nadešel čas, kdy je vhodná příležitost přemýšlet o letní dovolené. Dovolujeme si vám nabídnout tradiční a časem prověřenou dovolenou farnosti Praha - Hlubočepy s duchovním programem.
V návaznosti na proběhlé demokratické hlasování v naší farnosti - letos se bude opět konat v sousedství významného lyžařského areálu v krásném prostředí u Nového Města na Moravě v Hotelu SKI.

Naše farní dovolená se uskuteční v termínu od soboty 28. července do soboty 4. srpna 2018 - tedy celkem 7 dní a 7 nocí.

Jedná o "společnou dovolenou s duchovním programem". V některých parametrech se naše dovolená blíží k duchovní obnově - opět se můžeme těšit na mši svatou, večerní modlitbu a čtyři pěkné přednášky s diskusí na podnětná témata. Letos mezi sebou přivítáme vzácné hosty - sestru Lucii Kopasovou z Komunity Blahoslavenství a Mgr. Ignáce Muchu z Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského.

Po celou dobu pobytu bude příležitost ke svátosti smíření. Dále se můžeme těšit na tradičně výtečný program pro děti od naší katechetky Mgr. Radky Habánové a jejího týmu. V ostatním čase je program individuální či na základě společné domluvy.

Chystáme také zvláštní překvapení - např. krátký praktický úvod do židovských tanců k modlitbě či možné večerní setkání nad knihou.

Tato akce je vhodná pro rodiny a jednotlivce libovolného věku, dvojice, trojice a další dobrou společnost. Najdete zde nové přátele či dokonce životního partnera, načerpáte čerstvý vzduch do svých plic a vaše děti poznají nové kamarády - na vysoké duchovní a morální úrovní. Jistotu spokojenosti a blahodárných účinků pro duši i tělo potvrzuje mnohaletá oblíbenost této akce!

Také budeme mít dostatek času na individuální rozhovory u skleničky dobrého nealkoholického a alkoholického pití či u poháru se zmrzlinou i možnost se vydat na více či méně náročný výlet. V bezprostřední blízkosti nás bude obklopovat nádherná příroda. Vítáme mezi námi lidi libovolného vyznání, bez vyznání i přesvědčené ateisty.

 

Podařilo se nám opět zajistit výhodné ceny za týdenní pobyt na naší akci.

Dospělý účastník ubytovaný v hotelu platí 6 000 Kč / týden.

Dítě 3 - 12 let ubytované v hotelu platí 4 500 Kč / týden.

Dítě (-9 měsíců) - 3 roky ubytované v hotelu platí 0 Kč / týden. V této "sazbě" je zahrnuta také snídaně. Je možné prostřednictvím P. Josefa Ptáčka také dokoupit porci oběda či večeře pro děti do 3 let  (50 Kč / pokrm).

V ceně za dospělou osobu a dítě od 3 do 12 let jsou zahrnuté tyto benefity:

- ubytování ve vlastní posteli na pokoji s vlastním sociálním zařízením.

- vydatná snídaně, oběd a večeře.

- snídaně, obědy a večeře podávané důstojným způsobem (u obědů a večeří se jedná o nový benefit).

- průběžně prováděný úklid v místě pobytu, oddechu a konzumace pokrmů a nápojů.

- příspěvek na zajištění programů pro děti a mládež.

- nájem za společné prostory, které využíváme pro mši sv., přednášky a programy pro děti a mládež.

 

Pro početnější rodiny je zde možnost ubytování v bungalovech s vlastním příslušenstvím a vybavenou kuchyňkou. Tímto způsobem je možné ušetřit za snídaně, obědy a večeře, které si ubytovaní připraví sami nebo si je dokoupí. Bungalovů je pouze šest. Cena jednoho bungalovu je 10 000 Kč za celý pobyt (nezávisí na počtu osob). V této ceně však není zahrnutý žádný pokrm ani nápoj. Je možné si objednat snídaně (120 - 170 Kč), obědy (120 - 170 Kč), i večeře (100 - 150 Kč).

Kapacita účastníků této mimořádné akce je limitována. Přihlášky posílejte na adresu pobyt@CentrumBarrandov.cz nejpozději do pátku 20. dubna 2018. V přihlášce, prosím, uveďte u všech zájemců jméno + příjmení + věk + kontaktní e-mail + telefon + požadované ubytování + případnou doobjednávku jídel.

Je možné uvést také další splnitelné preference (např. požadavek na spolu-nocležníka/nocležnici, dětskou postýlku, alergie na peří, potravinovou alergii, ...).

Vzhledem k charakteru akce se jedná o celotýdenní pobyt účastníků - prosíme, tuto skutečnost respektujte.

Do pátku 20. dubna 2018 je třeba také zaplatit zálohu za každého přihlášeného jednotlivce - dospělá osoba 2 000 Kč a dítě od 3 do 12 let 1 000 Kč. Pro tento účel jsme zřídili speciální účet číslo 7721177211 / 2010 (FIO banka, a. s.).

Do pátku 20. července 2018 je třeba na uvedený účet doplatit celou částku za pobyt.

V případě, že budete mít problém se včasným zaplacením zálohy nebo celé platby, dejte předem vědět. Chceme, aby cena nebyla překážkou, kvůli které se společné dovolené nemůžete zúčastnit. Nebojte se nám ozvat - pokusíme se najít řešení.

 

V objektu se nachází tyto aktivity:

Moderní wellness centrum nabízí bazén s protiproudem, chrlič, masážní trysky, vířivku, saunu, parní komoru, tepidárium, Kneippovu léčbu a solárium.

Fitness centrum, které nabízí posilovací stroje LifeFitness a cardio zónu.

Velmi oblíbené jsou také masáže, které Hotel SKI nabízí v rozšířené podobě - mimo tradičních masáží to je havajská masáž, medová masáž, kosmetická masáž, lymfatická masáž, ale také populární baňkování.

Další informace o hotelu najdete na www.HotelSKI.cz.

 

Velmi rozsáhlé jsou také možnosti výletů a turistické cíle po okolí, jen namátkou lze nabídnout:

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou

Horácké muzeum Vysočiny v Novém Městě na Moravě

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

CHKO Žďárské vrchy

 

Máte nějaké dotazy? Obraťte se na člena přípravného výboru dle příslušných kompetencí.

Ještě váháte? Prohlédněte si video z naší farní dovolené v roce 2014 na webu YouTu.be/m3LY5oTPCuY.

Váháte stále? Prohlédněte si fotografie z farní dovolené v roce 2016 na Goo.gl/photos/X5HqMbtzRjHVgTMD6.

Přemýšlíte? Fotografie z roku 2017 najdete na Goo.gl/photos/BYKooxPHUunG72726.

 

Těšíme se na viděnou!

Josef Ptáček, člen přípravného výboru - přihlášky, finance, duchovní program, pochvaly, stížnosti, mimořádné události, zvláštní přání

Radka Habánová, členka přípravného výboru - program pro děti, celkový program, zpěv a hudba, pochvaly

Matěj Jirsa - člen přípravného výboru - péče o liturgii, liturgický prostor a ministranty, teologický dohled, pochvaly