Občanské sdružení Zbraslavské pašije již třetím rokem pořádá v historickém prostředí zámeckého parku Zámku Zbraslav "Lidové pašijové hry".
Pašijové hry se odehrávají v zámeckém areálu před kostelem sv. Jakuba na Zbraslavi, za účasti význačných profesionálních herců Národního divadla, Městských divadel pražských a dalších českých divadelních scén (např. R. Mácha, S. Postlerová, J. Novotný, L. Žáčková, O. Vlček, J. Mílová, P. Beretová, S. Oubram, J. Pejchal).
Členy divadelního souboru jsou zbraslavští farníci a místní divadelní ochotníci z divadla Jana Kašky. Originální hudbu k pašijovým hrám složil František Štěrbák, vedoucí hudebního souboru divadla Kalich.

Dosavadní představení vždy vzbudila mezi návštěvníky mimořádný ohlas. Loňské představení poctil svou osobní návštěvou i primas český, kardinál Dominik Duka, což dodalo produkci nejen na významu, ale i na další popularitě.

Letošní představení se uskuteční opět ve velikonoční době v areálu zbraslavského zámku. Veřejnost má na výběr ze dvou představení:  v sobotu 27. 4. 2013 - začátek v 15 hodin a v neděli 28. 4. 2013 - začátek rovněž v 15 hodin.

Představení trvá asi hodinu a čtvrt. Návštěvníci se navíc se dobu představení stanou lidem jeruzalémským, neboť aktéři se vždy pohybují přímo mezi nimi. Vstupné na všechna představení je zcela dobrovolné. Všichni protagonisté, i profesionální herci, účinkují bez nároků na jakýkoli honorář.

Malou upoutávku najdete také na YouTube.com.