KORONAVIRUS

Ve vnitřních prostorách kostelů jsou povinné roušky - využijme nádherný prostor zlíchovského hřitova

Na základě vydaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR platí od 10. září 2020 povinnost mít zakrytý nos a ústa ve vnitřních prostorách kostelů i dalších budov.

Pro účastníky bohoslužeb na Zlíchově doporučujeme využít nádeherný a požehnaný prostor přilehlého hřbitova, který je vybaven kvalitním venkovním ozvučením a kde není třeba v současné době ústa a nos zakrývat.

 

Duchovní farní dovolená v areálu kláštera Teplá

Nadešel čas, kdy je vhodná příležitost přemýšlet o letní dovolené. Dovolujeme si vám nabídnout tradiční a časem prověřenou dovolenou farnosti Praha - Hlubočepy s duchovním programem. Letošní farní dovolená se uskuteční v areálu kláštera Teplá, jehož počátky sahají do roku 1193.

Klášter v obci Teplá u Mariánských Lázní založil v roce 1193 založil český šlechtic Hroznata, aby do něj vzápětí povolal premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Hroznata pocházel z významného šlechtického rodu a zastával funkci velitele hraničářů na tepelsku a chodsku.

 

Virtuální kavárna se otevírá

V rámci nového kostela a komunitního centra na Barrandově se již nedočkavě těšíme na příjemné posezení v naší nové kavárničce.

Nicméně již nyní si Vás dovolujeme pozvat na pravidelná setkání v naší virtuální kavárně, která otevírá své brány v pátek 24. 4. 2020 od 10.00 hod. do cca 11.00 hod. prostřednictvím služby Skype.

 

Rozpis bohoslužeb a protivirová opatření ve farnosti Praha - Hlubočepy od 15. 4. 2020

V návaznosti na aktuálně platné nařízení Vlády ČR "pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob" došlo v naší farnosti po dobu platnosti tohoto nařízení k uzavření kostelů (Zlíchov, Jinonice, Velká Chuchle) pro veřejné aktivity s větším počtem účastníků.

Kostel sv. Filipa a Jakuba na Zlíchově bude otevřen každou neděli od 9.10 hod. do 11.00 hod. k osobní modlitbě, k přijetí Svatého Přijímání a svátosti smíření. Dále bude kostel otevřen každý pátek od 15.00 do 17.45 hod. k osobní adoraci v rámci Hory proměnění.

Květná neděle v naší farnosti

Květná neděle (5. 4. 2020) nás uvádí do Svatého týdne. Tento den i celý týden budeme v naší farnosti slavit odlišně od minulých let. To však neznamená, že s menším duchovním užitkem.

 

Čeká nás dlouhá řada zajímavých akcí, které však budou mít více individuální charakter - v kostele sv. Filipa a Jakuba na Zlíchově a u sv. Vavřince v Jinonicích. Na co konkrétně se můžeme během letošní Květné neděle těšit?