Kostel na Barrandově

Pravidelná mše sv. v kostele Krista Spasitele na Barrandově je každou neděli od 10.30 hod. a od 18.30 hod. Dále také v úterý od 18.00 hod. a ve čtvrtek od 8.30 hod.

Kostel je otevřený k modlitbě a k prohlídce také každou sobotu a neděli od 14.00 hod. do 16.00 hod.

V sobotu od 15.00 hod. bude možnost společné modlitby růžence v Eucharistické kapli (v přední části za oltářem) s následným rozjímáním Evangelia. Srdečně Vás zveme!

Podrobný popis kostela Krista Spasitele na Barrandově najdete na našem webu.

Pohyby na transparentním účtu číslo 7771177711 / 2010 ke stavbě a provozu kostela Krista Spasitele na Barrandově najdete na webu Fio banky. Děkujeme za Vaše dary.

Fotografie z průběhu stavby najdete na webu Člověk a víra. Architektonický web nového kostela si můžete prohlédnout na ZiskaKKS.archzip.cz.

 


Druhé výročí zasvěcení kostela Krista Spasitele oslavíme s arcibiskupem Janem Graubnerem

V neděli 20. listopadu 2022 slavíme Slavnost Ježíše Krista Krále. V naší farnosti tento den znamená výročí zasvěcení nového kostela na Barrandově. V letošním roce se jedná již o druhé výročí.

Na slavnostní poutní mši sv., která se bude konat od 10.30 hod., přijede nový arcibiskup Mons. Jan Graubner. Po mši sv. bude následovat krátká beseda v kostele a následně "farní káva" - tentokrát s možností rozšířeného občerstvení.

 

Izraelské tance v Komunitním centru Krista Spasitele na Barrandově

V pondělí 10. 10. 2022 začíná výuka izraelských lidových tanců v Komunitním centru Krista Spasitele na Barrandově s naším skvělým lektorem Milanem. Výuka tanců bude probíhat od 19.30 do 20.30 hod.

Tyto tance nádherně propojují duchovní a tělesnou část člověka. Tančí se v kruhu, tedy jednotlivci jsou vítáni. Tance jsou vhodné pro muže i ženy a všechny věkové kategorie - od dětí po seniory.

 

Přemýšlíte, jaký smysl má lidský život? Jak se setkat v dnešní době s Bohem? Příprava na svátost biřmování či na křest v dospělosti je odpovědí na Vaše touhy!

Bůh skrze svátost křtu, Eucharistie a biřmování působí proměnu lidského srdce, ukazuje nám na důležitost životních cílů a svěřuje odpovědnost za životní poslání. Mnohdy také získáváme nové přátele, ale i objevujeme nové zdroje síly a požehnání pro svůj život.

 

Mořská výprava se svatým Brendanem

Zveme Vás na mořskou výpravu se sv. Brendanem. Poznáte legendy o tomto irském mnichovi a zároveň mořeplavci ze 6. století. Čeká Vás hledání a vykopávání tajných schránek, plnění drobných úkolů a cesta pěknou přírodou kolem kapliček a křížů.

Tato dobrodružná plavba pro děti i dospělé v okolí Holyně a Klukovic platí do odvolání.

 

Promítání filmu "Volání" v Komunitním centru Krista Spasitele

Srdečně Vás zveme na promítání filmu "Volání", které se uskuteční v Komunitním centru Krista Spasitele ve čtvrtek 19. května 2022 od 19.00 hod.

Jedná se o umělecký portrét poutního místa, pravoslavného kláštera Počajivská lávra, který leží na kopci na západě Ukrajiny. Idealizovaná mystická atmosféra je zde zhmotněná příběhem tří mnichů, kteří ze dne na den změnili směr svého života.

 

Večer pro Kristiána

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 od 19.00 hod. nás v Komunitním centru čeká "Večer pro Kristiána". Jedná se o komponovaný kulturní večer ve stylu 30. let 20. století.

Na programu je promítání filmu Kristián, živá hudba v podání orchestru Mosquitos, ukázky swingového tance v podání skupiny ZIG-ZAG, dobové ohlasy na film Kristián a občerstvení.

Dobové oblečení vítáno. Srdečně Vás zveme!