Kostel na Barrandově

Pravidelná mše sv. v kostele Krista Spasitele na Barrandově je každou neděli od 10.30 hod. a od 18.30 hod.

Dále také v úterý od 18.00 hod. a ve čtvrtek od 8.30 hod. Kostel je otevřený k modlitbě a k prohlídce také každou neděli od 14.00 hod. do 16.00 hod. Srdečně Vás zveme!

Podrobný popis kostela Krista Spasitele na Barrandově najdete na našem webu.

Pohyby na transparentním účtu číslo 7771177711 / 2010 ke stavbě a provozu kostela Krista Spasitele na Barrandově najdete na webu Fio banky. Děkujeme za Vaše dary.

Fotografie z průběhu stavby najdete na webu Člověk a víra. Architektonický web nového kostela si můžete prohlédnout na ZiskaKKS.archzip.cz.

 


Mořská výprava se svatým Brendanem

Zveme Vás na mořskou výpravu se sv. Brendanem. Poznáte legendy o tomto irském mnichovi a zároveň mořeplavci ze 6. století. Čeká Vás hledání a vykopávání tajných schránek, plnění drobných úkolů a cesta pěknou přírodou kolem kapliček a křížů.

Tato dobrodružná plavba pro děti i dospělé v okolí Holyně a Klukovic platí do odvolání.

 

Promítání filmu "Volání" v Komunitním centru Krista Spasitele

Srdečně Vás zveme na promítání filmu "Volání", které se uskuteční v Komunitním centru Krista Spasitele ve čtvrtek 19. května 2022 od 19.00 hod.

Jedná se o umělecký portrét poutního místa, pravoslavného kláštera Počajivská lávra, který leží na kopci na západě Ukrajiny. Idealizovaná mystická atmosféra je zde zhmotněná příběhem tří mnichů, kteří ze dne na den změnili směr svého života.

 

Večer pro Kristiána

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 od 19.00 hod. nás v Komunitním centru čeká "Večer pro Kristiána". Jedná se o komponovaný kulturní večer ve stylu 30. let 20. století.

Na programu je promítání filmu Kristián, živá hudba v podání orchestru Mosquitos, ukázky swingového tance v podání skupiny ZIG-ZAG, dobové ohlasy na film Kristián a občerstvení.

Dobové oblečení vítáno. Srdečně Vás zveme!

 

Stabat Mater v kostele Krista Spasitele na Barrandově

Srdečně Vás zveme v sobotu 9. dubna 2022 od 19.30 hod. do kostela Krista Spasitele na koncert duchovní hudby, kde zazní Pergolesiho skladba Stabat Mater.

 

Starobylý latinský, velmi ceněný básnický text ze 13. století, vychází ze Simeonova proroctví, že srdce Panny Marie probodne meč a líčí bolest Panny Marie pod křížem. Zhudebněn byl v průběhu staletí více než 600x, přičemž Pergolesiho zhudebnění z období baroka patří mezi jedno z nejlepších.

Postní duchovní obnova pro děti i dospělé s rozšířenou možností svátosti smíření

V sobotu 9. dubna 2022 od 9.00 hod. bude dopolední postní duchovní obnova v kostele Krista Spasitele na Barrandově pod vedením P. Víta Uhra. Součástí této obnovy bude přivítání sochy Pána Ježíše od akademického sochaře Petra Váni na našem kříži.

Současně bude probíhat v Komunitním centru Krista Spasitele duchovní obnova pro školní děti a mládež pod vedením katechetky Radky Habánové (sraz v 9.00 hod. v předsíni kostela).

 

Komunitní centrum pro děti a rodiče z Ukrajiny

V pondělí 4. dubna 2022 zahajujeme ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha provoz Ukrajinského komunitního centra, jehož smyslem je pomoc ukrajinským dětem v adaptaci na české prostředí a připravit je na jejich vstup do českých škol.

 

Provoz Ukrajinského komunitního centra pro děti školního věku s doprovodem rodičů se bude odehrávat v prostorách Komunitního centra Krista Spasitele (Grussova 6, Praha 5) každé pondělí, středu a pátek 9.00 do 13.00 hodin.