Průběžně jsme ve spojení s ukrajinskou farností na území našeho vikariátu a charitou, abychom co nejvíce ulehčili situaci utečencům z Ukrajiny.

V současné době probíhají a plánují se následující akce v naší farnosti. Prosíme Vás o případné zapojení.

 

* Minulou neděli proběhla sbírka na Ukrajinu při všech bohoslužbách. Celková vybraná částka je 58 063 Kč.

* Do 13. března 2022 probíhá na Barrandově materiální sbírka pro lidi postižené válkou na Ukrajině. Jsou třeba trvanlivé potraviny (konzervy, těstoviny, rýže, cukr, suchary, sladkosti, paštiky, instantní polévky, dětské přesnídávky-kapsičky, čaj, káva). Dále jsou třeba hygienické prostředky (vlhčené ubrousky, mýdla, sprchové gely, šampony, dětské pleny, dámské vložky, papírové kapesníčky apod.).
Tyto věci je nejlepší nosit přímo do Azylového dům Gloria - Renoirova 7 – každý den, včetně víkendů, od 9.00 do 16.00 hodin.

* Ve čtvrtek 17. března 2022 od 19.00 hod. se uskuteční Benefiční koncert pro Ukrajinu v kostele Krista Spasitele na Barrandově ve spolupráci s Městskou částí Praha 5.

* Pro případnou operativní akci dočasného umístění utečenců z Ukrajiny v komunitním centru na Barrandově nebo na zlíchovské faře hledáme členy dobrovolného akčního týmu, kteří by pomohli se zajištěním přespání, jídla, péčí o děti a dospělé atd. Zájemci se hlaste u P. Josefa Ptáčka.

* V případě, že by bylo možné např. do rodiny přijmout utečence na delší dobu, prosíme, kontaktujte P. Josefa Ptáčka. Předpokládáme, že by se jednalo převážně o ženy s dětmi.

 

Děkujeme za každou modlitbu i praktickou pomoc v tomto nesnadném období.