Život farnosti

Kavárna Kristian otevřela a přivítala první návštěvníky

Po slavnostním požehnání kavárna Kristian otevřela své dveře a vítá první návštěvníky.

V nádherném prostředí je možné nyní spočinout a strávit čas u výborné kávy, čokolády, vychlazeného piva, míchaného nápoje, desertu či drobného občerstvení.

Nabídka se průběžně obnovuje, ale vstřícný personál je vždy připraven splnit návštěvníkovi každé možné přání.

Duchovní farní dovolená 2021 v areálu kláštera Teplá

Nadešel čas, kdy je vhodná příležitost přemýšlet o letní dovolené. Dovolujeme si vám nabídnout tradiční a časem prověřenou dovolenou farnosti Praha - Hlubočepy s duchovním programem. Letošní farní dovolená se uskuteční v areálu kláštera Teplá, jehož počátky sahají do roku 1193.

Klášter v obci Teplá u Mariánských Lázní založil v roce 1193 založil český šlechtic Hroznata, aby do něj vzápětí povolal premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Hroznata pocházel z významného šlechtického rodu a zastával funkci velitele hraničářů na tepelsku a chodsku.

Požehnání komunitního centra Krista Spasitele a kavárny Kristian

V úterý 1. června 2021 od 18.00 hod. se v kostele Krista Spasitele na Barrandově uskuteční slavnostní mše sv. s biskupem Zdenkem Wasserbauerem. Při mši sv. otec biskup udělí svátost biřmování a požehná společenství Modlitby matek.

Po mši sv. bude následovat požehnání nového komunitního centra Krista Spasitele a kavárny Kristian.

Cvičení nejenom pro seniory - nestačí přidat léta životu, přidejte kvalitu létům...

Mens sana in corpore sano (ve zdravém těle zdravý duch) je základní pravidlo pro spokojený a harmonický život člověka. Vlivem současného životního stylu je však někdy naše tělo zanedbáváno a potom i duch skomírá.

V komunitním centru Krista Spasitele na Barrandově chystáme klidné cvičení vhodné i pro méně pohyblivé osoby pod vedením zkušené cvičitelky Viery Jedličkové.

Společenství posvátného růžence zve k modlitbě i ke mši sv. v kostele Krista Spasitele

Srdečně zveme všechny zájemce, kteří se chtějí přidat k pravidelné modlitbě růžence. Tato modlitba bude probíhat každé pondělí od 18.30 hod. v kostele Krista Spasitele na Barrandově.

1-2x v měsíci se začíná mší sv. a během následné modlitby růžence je příležitost ke svátosti smíření.

Putovní ikona Sv. Ludmily bude do neděle 9. května 2021 na Barrandově

Ikona "Sv. Ludmila - Matka věřících české země" byla vytvořena k jubileu 1100. výročí mučednické smrti svaté Ludmily a putuje po farnostech v České republice. Do neděle 9. 5. 2021 je možné před ikonou spočinout v modlitbě v kostele Krista Spasitele na Barrandově.

Náš kostel je s postavou sv. Ludmily velmi propojen, protože v okamžiku jeho zasvěcení byl do oltáře vložen její vzácný ostatek.

Technický svět dětem - příměstský kemp v Komunitním centru Krista Spasitele

Mohou děti za týden porozumět technickému světu, který je všude kolem nás? Vědí vaše děti čím se zabývá kartograf a projektant? Prožitkovou formou u nás zjistí jaký je rozdíl mezi prací architekta a inženýra, zahrají si na vodohospodáře a stavitele mostů a věží.

Děti naším technickým světem provedeme názorně a jednoduše a na spoustu svých odpovědí si přijdou samy prožitkem. Nebudou jim cizí pojmy jako půdorys, technický výkres, statika, postaví si čističku odpadních vod a společně si postavíme  model tepelné elektrárny a ukážeme výrobu elektrické energie od uhlí po žárovku.

Daránek pomáhá dětem, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí

Daránek pomáhá dětem, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Je darem, který pomáhá, symbolem jara lidského života, nevinného a bezbranného dětství, i nadějí na nový začátek. Přináší jim totiž to, co opravdu potřebují - bezpečí domova, potřebnou péči i rovné šance na startu do života, protože dobře rozumí jejich potřebám.

Rozpis bohoslužeb od neděle 11. 4. 2021. Další mše sv. na Barrandově.

V návaznosti na aktuálně platná protiepidemická opatření Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR se v naší farnosti upravuje pořad plánovaných bohoslužeb a pravidla účasti na nich. Prosíme o velmi důsledné dodržování stanovených pravidel.

Nově bude také probíhat každé úterý mše sv. v kostele Krista Spasitele na Barrandově od 18.00 hod.