Život farnosti

Zažít Barrandov jinak již v sobotu 19. září 2020

Letošní sousedská skce "Zažít Barrandov jinak" se uskuteční v sobotu 19. září 2020 od 13.00 do 19.00 hod. u Pegase - před Základní školou V Remízku a pobočkou barrandovské Městské knihovny. Naše farnost tam bude mít vlastní stánek s modelem nového kostela na Barrandově, výborným burčákem a nabídkou podnětných aktivit.

Současně se bude možné seznámit s ředitelkou chystaného Komunitního centra Krista Spasitele na Barrandově Ing. Hanou Tyrallovou, která se již nyní intenzivně podílí na finálních stavebních úpravách a plánování jednotlivých programů.

Kolem 15.45 hod. vystoupí na pódiu umělkyně z naší farnosti, zpěvačka paní Miriam Kombercová.

Mezinárodní radioamatérská akce "Kostely a kaple v éteru" - letos na Zlíchově

V sobotu 12. září 2020 od 11.00 do 17.00 hod. se uskuteční mezinárodní radioamatérská akce "Kostely a kaple v éteru". Smyslem této akce je navázat co nejvíce radiových spojení mezi křesťanskými farnostmi, sbory a dalšími zájemci.

Hlavním organizárem je mezinárodní sdružení radioamatérů křesťanů - WACRAL.

Duchovní dovolená farnosti Praha - Hlubočepy v klášteře Teplá (video)

Naše farní dovolená se uskutečnila v termínu od 2. do 9. srpna 2020 v areálu kláštera Teplá u Mariánských Lázní. Na programu byl bohatý program pro děti i dospělé, mše sv., večerní modlitby s dětmi, promítání filmu, koncert, mnohé diskuse, výborné jídlo i příjemné posezení v klášterní restauraci.

To všechno rámovalo společenství milých a zbožných lidí. Letos bylo rovných 100 účastníků.

Poutní mše sv. na hradě Karlštejně

Srdečně Vás zveme na poutní mši sv. při příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Uskuteční se v neděli 16. 8. 2020 od 15.00 hod. na hradě Karlštejně.

Hlavním celebrantem bude Mons. Zdenek Wasserbauer, biskup a generální vikář Arcibiskupství pražského. Celebrovat budou také kanovníci Karlštejnské kapituly.

Jaroslava Trajerová: „Zákaz potratů nic neřeší.“ (audio)

Paní Jaroslava Trajerová je emeritní vedoucí našeho společenství seniorů, nositelka medaile sv. Cyrila a Metoděje a vedoucí projektu "Nesoudíme. Pomáháme".

S plakáty, které upozorňují na tento projekt, se můžeme setkávat po celé Praze - zvláště na zastávkách MHD. V tomto týdnu paní Jaroslava promluvila o problematice potratů s obrovskou dávkou zkušeností z Linky pomoci.

Příměstské exercicie o ctnostech

Od od 27. 7. do 31. 7. 2020 se v kostele sv. Jakuba Staršího a na farní zahradě v Praze - Stodůlkách uskuteční příměstské exercicie o ctnostech.

Dva přednášející na této ctnostné akci pocházejí z naší farnosti - což není nic překvapujícího :-)

I víru je třeba usměrňovat a kultivovat

Jeho představy o budoucím životě zahrnovaly práci v technické profesi, manželku, děti... Jenže člověk míní a Bůh mění. Dnes je z něj katolický kněz, který vede farnost Praha - Hlubočpy. Nadšení pro techniku mu ale zůstalo :-)

Chuchelský zpravodaj zveřejnil rozhovor s P. Josefem Ptáčkem o víře, životě kněze v dnešní době, celibátu, ateismu v ČR a řadě dalších témat.

Nové informace, rozhovory a netradiční pohledy na stavbě kostela Krista Spasitele vysílala TV NOE (video)

V rámci Noci kostelů 2020 proběhla na staveništi kostela Krista Spasitele v Praze na Barrandově neobyvklá akce - pásmo rozhovorů, hudebního vystoupení a zajímavých pohledů na stavbu moderního kostela a komunitního centra s přilehlou kavárnou.

Celý pořad vysílala v přímém přenosu TV NOE.

Kostel 21. století s komunitním centrem: Pražský Barrandov se dočkal vymodlené stavby

Na pražském Barrandově vyrůstá od listopadu roku 2018 Komunitní centrum s římskokatolickým kostelem Krista Spasitele. Součástí areálu má být i kavárna u dětského hřiště.

Termín slavnostního vysvěcení kostela je naplánovaný na neděli 22. listopadu 2020. Navzdory obtížným podmínkám nouzového stavu generální dodavatel stavby předpokládá, že bude toto datum dodrženo.