Život farnosti

Večer pro Kristiána

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 od 19.00 hod. nás v Komunitním centru čeká "Večer pro Kristiána". Jedná se o komponovaný kulturní večer ve stylu 30. let 20. století.

Na programu je promítání filmu Kristián, živá hudba v podání orchestru Mosquitos, ukázky swingového tance v podání skupiny ZIG-ZAG, dobové ohlasy na film Kristián a občerstvení.

Dobové oblečení vítáno. Srdečně Vás zveme!

Stabat Mater v kostele Krista Spasitele na Barrandově

Srdečně Vás zveme v sobotu 9. dubna 2022 od 19.30 hod. do kostela Krista Spasitele na koncert duchovní hudby, kde zazní Pergolesiho skladba Stabat Mater.

Starobylý latinský, velmi ceněný básnický text ze 13. století, vychází ze Simeonova proroctví, že srdce Panny Marie probodne meč a líčí bolest Panny Marie pod křížem. Zhudebněn byl v průběhu staletí více než 600x, přičemž Pergolesiho zhudebnění z období baroka patří mezi jedno z nejlepších.

Postní duchovní obnova pro děti i dospělé s rozšířenou možností svátosti smíření

V sobotu 9. dubna 2022 od 9.00 hod. bude dopolední postní duchovní obnova v kostele Krista Spasitele na Barrandově pod vedením P. Víta Uhra. Součástí této obnovy bude přivítání sochy Pána Ježíše od akademického sochaře Petra Váni na našem kříži.

Současně bude probíhat v Komunitním centru Krista Spasitele duchovní obnova pro školní děti a mládež pod vedením katechetky Radky Habánové (sraz v 9.00 hod. v předsíni kostela).

Komunitní centrum pro děti a rodiče z Ukrajiny

V pondělí 4. dubna 2022 zahajujeme ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha provoz Ukrajinského komunitního centra, jehož smyslem je pomoc ukrajinským dětem v adaptaci na české prostředí a připravit je na jejich vstup do českých škol.

Provoz Ukrajinského komunitního centra pro děti školního věku s doprovodem rodičů se bude odehrávat v prostorách Komunitního centra Krista Spasitele (Grussova 6, Praha 5) každé pondělí, středu a pátek 9.00 do 13.00 hodin.

Prohlášení ČBK k situaci na Ukrajině, pozvání k modlitbě a postu a vyhlášení finanční sbírky

Čeští a moravští biskupové jednoznačně odsuzují ruskou agresi na Ukrajinu a vyjadřují svou plnou podporu Ukrajině.

Rozhodli, že tuto neděli použijeme při bohoslužbách mešní formulář „V době války nebo rozvratu“ a vyhlašují kostelní sbírku, která bude tuto neděli věnována na pomoc Ukrajině.

Prosvětlování divočiny za kostelem Krista Spasitele se uskuteční v sobotu 12. 2. 2022

V sobotu 12. 2. 2022 budou skauti z oddílu Černý šíp a další naši přátelé prořezávat a čistit les za kostelem Krista Spasitele. Chtějí pomoci farnosti s prosvětlením divočiny přiléhající přímo ke kostelu a také připravit dřevo na masopustní oheň a na topení ve skautské základně v Prokopském údolí. Uvítají každou pomocnou ruku! Hodí se motorová pila nebo křovinořez.

Sraz je v 9.00 hod. před kostelem Krista Spasitele na Barrandově.

Biskupové Čech a Moravy slavili mši sv. v kostele Krista Spasitele (foto)

V úterý 25. 1. 2022 slavili biskupové z Čech a Moravy - v čele s kardinálem Dominikem Dukou a předsedou ČBK Janem Graubnerem - mši sv. v kostele Krista Spasitele. Hlavním celebrantem byl biskup Jan Baxant z Litoměřic a kázání přednesl biskup Josef Nuzík z Olomouce.

Přinášíme fotografie z této historické události.