Život farnosti

Společenství posvátného růžence zve k modlitbě i ke mši sv. v kostele Krista Spasitele

Srdečně zveme všechny zájemce, kteří se chtějí přidat k pravidelné modlitbě růžence. Tato modlitba bude probíhat každé pondělí od 18.30 hod. v kostele Krista Spasitele na Barrandově.

1-2x v měsíci se začíná mší sv. a během následné modlitby růžence je příležitost ke svátosti smíření.

Putovní ikona Sv. Ludmily bude do neděle 9. května 2021 na Barrandově

Ikona "Sv. Ludmila - Matka věřících české země" byla vytvořena k jubileu 1100. výročí mučednické smrti svaté Ludmily a putuje po farnostech v České republice. Do neděle 9. 5. 2021 je možné před ikonou spočinout v modlitbě v kostele Krista Spasitele na Barrandově.

Náš kostel je s postavou sv. Ludmily velmi propojen, protože v okamžiku jeho zasvěcení byl do oltáře vložen její vzácný ostatek.

Technický svět dětem - příměstský kemp v Komunitním centru Krista Spasitele

Mohou děti za týden porozumět technickému světu, který je všude kolem nás? Vědí vaše děti čím se zabývá kartograf a projektant? Prožitkovou formou u nás zjistí jaký je rozdíl mezi prací architekta a inženýra, zahrají si na vodohospodáře a stavitele mostů a věží.

Děti naším technickým světem provedeme názorně a jednoduše a na spoustu svých odpovědí si přijdou samy prožitkem. Nebudou jim cizí pojmy jako půdorys, technický výkres, statika, postaví si čističku odpadních vod a společně si postavíme  model tepelné elektrárny a ukážeme výrobu elektrické energie od uhlí po žárovku.

Daránek pomáhá dětem, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí

Daránek pomáhá dětem, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Je darem, který pomáhá, symbolem jara lidského života, nevinného a bezbranného dětství, i nadějí na nový začátek. Přináší jim totiž to, co opravdu potřebují - bezpečí domova, potřebnou péči i rovné šance na startu do života, protože dobře rozumí jejich potřebám.

Rozpis bohoslužeb od neděle 11. 4. 2021. Další mše sv. na Barrandově.

V návaznosti na aktuálně platná protiepidemická opatření Vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR se v naší farnosti upravuje pořad plánovaných bohoslužeb a pravidla účasti na nich. Prosíme o velmi důsledné dodržování stanovených pravidel.

Nově bude také probíhat každé úterý mše sv. v kostele Krista Spasitele na Barrandově od 18.00 hod.

Nabídka mimořádné možnosti svátosti smíření ve Svatém týdnu

Čas Velikonoc je také časem mimořádné příležitosti smíření s Bohem i s lidmi. V naší farnosti je možné přijmout svátost smíření před mší sv. či dle domluvy s knězem - zvláště s ohledem na aktuální protivirová opatření.

Ve Svatém týdnu nás však také čeká několik exkluzivních příležitostí ke zpovědi.

Kostel Krista Spasitele je plný stavebních, konstrukčních, materiálových a technických zajímavostí

O nedávno dokončené novostavbě kostela Krista Spasitele a komunitního centra v Praze na Barrandově se v mnohých médiích zveřejňovaly a psaly doslova superlativy a to zcela zaslouženě.

Článek v časopise "KONSTRUKCE" se zaměřuje na konstrukční a materiálové řešení některých částí této nové dominanty českého hlavního města.

Křížová cesta Modřanskou roklí

V době přehršle online aktivit se objevila snaha najít nějaký způsob, jak epidemiologicky bezpečně podniknout nějakou "kostelní" akci naživo. Z toho vznikl nápad uspořádat (před)velikonoční procházku pro rodiny s dětmi a vlastně naprosto kohokoli dalšího, kdo bude mít zájem se před Velikonoci na chvíli ztišit.

Můžete se na ni vydat do Modřanské rokle kdykoli během soboty 27. 3. 2021. Na trase cca 3,5 km (schůdné i s kočárkem) bude připraveno 15 zastavení křížové cesty - na každém krátký text, úkol pro děti a společná modlitba.

V Praze vznikla nová křesťanská škola a aktuálně přijímá děti

V Praze vznikla nová křesťanská škola a aktuálně přijímá děti do 1.-6. třídy. Škola Celým srdcem nabízí rodinnou atmosféru, individuální přístup, kvalitní vzdělání a mj. i anglické středy. Jádrem křesťanství ve škole je upřímný život víry učitelů. Učitelé jsou křesťané z různých pražských církví a škola je otevřená pro děti z věřících i nevěřících rodin.

Škola sídlí v Praze-Řeporyjích s přímým spojením z nádraží Hlubočepy.

Rozpis bohoslužeb od neděle 28. 2. 2021 do soboty 27. 3. 2021

V našich kostelích působí v případě potřeby sanitární služba, která pomůže zajistit vhodné místo pro návštěvníky bohoslužeb. Při naplnění kapacity příslušného kostela, bude možnost účastnit se bohoslužby před kostelem.

Dovolujeme si upozornit na aktuálně výrazně větší množství volných míst při nedělní bohoslužbě před kostelem sv. Filipa a Jakuba na přilehlém hřbitově.

Nastal čas podat přihlášku do kněžského semináře

Kněz pomáhá lidem objevovat a prožívat blízkost Ježíše Krista v životě. Ukazuje, že spiritualita je nejhlubší vrstvou v životě člověka, která prolíná a ovlivňuje každou oblast. Provází lidi v nejdůležitějších okamžicích života od narození do smrti.

První měsíce roku jsou důležitým obdobím pro mladší i starší muže v naší farnosti, kteří vnímají povolání ke kněžské službě v církvi a zvažují podat přihlášku do kněžského semináře.

Rozpis bohoslužeb od neděle 21. 2. 2021 do soboty 27. 2. 2021

Dovolujeme si upozornit na aktuálně větší množství volných míst při nedělní bohoslužbě před kostelem sv. Filipa a Jakuba na přilehlém hřbitově.

Papež František jmenoval Rytířem řádu sv. Řehoře Velikého našeho farníka RNDr. Pavla Čížka

Za zásluhy o rozvoj varhanní hudby a zásadní podíl při stavbě kostela Krista Spasitele na pražském Barrandově jmenoval papež František Rytířem řádu sv. Řehoře Velikého RNDr. Pavla Čížka. Toto vysoké papežské vyznamenání mu ve středu v arcibiskupském paláci předal kardinál Dominik Duka.

RNDr. Pavel Čížek žije na pražském Barrandově, ve farnosti Praha - Hlubočepy, kde je nejenom varhaníkem, ale též členem ekonomické rady farnosti. Podílel se na tvorbě celého projektu kostela Krista Spasitele, jehož je také hlavním sponzorem. Současně se aktivně podílí na stavbě varhan pro nový kostel.