Život farnosti

I víru je třeba usměrňovat a kultivovat

Jeho představy o budoucím životě zahrnovaly práci v technické profesi, manželku, děti... Jenže člověk míní a Bůh mění. Dnes je z něj katolický kněz, který vede farnost Praha - Hlubočpy. Nadšení pro techniku mu ale zůstalo :-)

Chuchelský zpravodaj zveřejnil rozhovor s P. Josefem Ptáčkem o víře, životě kněze v dnešní době, celibátu, ateismu v ČR a řadě dalších témat.

Nové informace, rozhovory a netradiční pohledy na stavbě kostela Krista Spasitele vysílala TV NOE (video)

V rámci Noci kostelů 2020 proběhla na staveništi kostela Krista Spasitele v Praze na Barrandově neobyvklá akce - pásmo rozhovorů, hudebního vystoupení a zajímavých pohledů na stavbu moderního kostela a komunitního centra s přilehlou kavárnou.

Celý pořad vysílala v přímém přenosu TV NOE.

Kostel 21. století s komunitním centrem: Pražský Barrandov se dočkal vymodlené stavby

Na pražském Barrandově vyrůstá od listopadu roku 2018 Komunitní centrum s římskokatolickým kostelem Krista Spasitele. Součástí areálu má být i kavárna u dětského hřiště.

Termín slavnostního vysvěcení kostela je naplánovaný na neděli 22. listopadu 2020. Navzdory obtížným podmínkám nouzového stavu generální dodavatel stavby předpokládá, že bude toto datum dodrženo.

Metrostav dokončil hrubou stavbu kostela na Barrandově

Kostel Krista Spasitele na pražském sídlišti Barrandov má před sebou závěrečnou fázi výstavby. Všechny nosné a nenosné svislé konstrukce již stojí. Termín slavnostního vysvěcení kostela, naplánovaný na neděli 22. listopadu 2020, by tak navzdory obtížným podmínkám nouzového stavu měl být dodržen.

Nový kostel se stane také komunitním centrem, místem pro rozvoj volnočasových aktivit a vzdělávacích programů pro obyvatele sídliště. Součástí areálu bude i filmový sál a malá kavárna u přiléhajícího dětského hřiště.

Duchovní farní dovolená v areálu kláštera Teplá

Nadešel čas, kdy je vhodná příležitost přemýšlet o letní dovolené. Dovolujeme si vám nabídnout tradiční a časem prověřenou dovolenou farnosti Praha - Hlubočepy s duchovním programem. Letošní farní dovolená se uskuteční v areálu kláštera Teplá, jehož počátky sahají do roku 1193.

Klášter v obci Teplá u Mariánských Lázní založil v roce 1193 založil český šlechtic Hroznata, aby do něj vzápětí povolal premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Hroznata pocházel z významného šlechtického rodu a zastával funkci velitele hraničářů na tepelsku a chodsku.

Virtuální kavárna se otevírá

V rámci nového kostela a komunitního centra na Barrandově se již nedočkavě těšíme na příjemné posezení v naší nové kavárničce.

Nicméně již nyní si Vás dovolujeme pozvat na pravidelná setkání v naší virtuální kavárně, která otevírá své brány v pátek 24. 4. 2020 od 10.00 hod. do cca 11.00 hod. prostřednictvím služby Skype.

P. Karel Mec pokračuje ve své misi v Zimbabwe (foto + video)

Mezi radosti v naší farnosti patří skutečnost, že Pán Bůh povolává stále další lidi k řeholnímu a kněžskému životu. Již několik let ve své misi požehnaně působí náš farník P. Karel Mec, OMI.

V aktuálním dopise píše o své misi v Zimbabwe. Přiložil také zajímavé fotografie a videa z této nádherné země. A víte, jak vypadá typické jídlo, kterým je kukuřičná kaše se smaženými housenkami?

Rozpis bohoslužeb a protivirová opatření ve farnosti Praha - Hlubočepy od 15. 4. 2020

V návaznosti na aktuálně platné nařízení Vlády ČR "pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob" došlo v naší farnosti po dobu platnosti tohoto nařízení k uzavření kostelů (Zlíchov, Jinonice, Velká Chuchle) pro veřejné aktivity s větším počtem účastníků.

Kostel sv. Filipa a Jakuba na Zlíchově bude otevřen každou neděli od 9.10 hod. do 11.00 hod. k osobní modlitbě, k přijetí Svatého Přijímání a svátosti smíření. Dále bude kostel otevřen každý pátek od 15.00 do 17.45 hod. k osobní adoraci v rámci Hory proměnění.