Život farnosti

Hlavní stránka / Život farnosti

(13.9.2018)

Hudba italského baroka v Malé Chuchli

Srdečně Vás zveme do kostela Narození Panny Marie v Malá Chuchli, kde v neděli 16. září zazní hudba italského baroka v podání mistra Jaroslava Kulhana a Rudolfa Měřinského. více

(11.9.2018)

Zažít Barrandov jinak - sousedská slavnost vypukne v sobotu 15. září 2018

V sobotu 15. září 2018 mezi 12. a 19. hodinou se Barrandov připojí k sousedské slavnosti "Zažít město jinak".

Letošní "Zažít Barrandov jinak" se přesunuje do nové lokality - na plácek k soše Pegase, před knihovnu a Základní školu v Remízku (V Remízku 7). Původní místo v Grussově ul. se již postupně chystá na čilý stavební ruch v souvislosti se stavbou kostela a komunitního centra. více

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Kostel na Barrandově, Život farnosti

(9.9.2018)

Poutní slavnost Jména Panny Marie v Malé Chuchli

Poutní slavnost Jména Panny Marie v Malé Chuchli se koná v úterý 11. září 2018.

Jedná se o poslední pravidelnou tzv. tridentskou mši sv. v Malé Chuchli. P. Jan Gerndt přesouvá konání těchto mší sv. na Zbraslav, kde je farářem.

(4.9.2018)

V pátek 7. 9. 2018 začínají na faře pravidelná setkání (nejenom) seniorů

Dovolujeme si Vás pozvat na naše pravidelná setkání (nejenom) seniorů. V letošním roce se budeme setkávat 2x měsíčně.

První pátek v měsíci od 9.00 pod vedením P. Josefa Ptáčka a k. Radky Habánové. Letošní náplní bude intenzivní práce s Biblí a modlitba na základě biblických úryvků. Také bude příležitost ke vzájemnému sdílení a občerstvení.

Třetí pátek v měsíci od 9.00 hod. nás čeká společenství s Jarkou Trajerovou, která letos bude zvát na naší faru své zajímavé hosty. více

(1.9.2018)

Duchovní dovolená farnosti Praha - Hlubočepy v roce 2018 (krátký film)

Letošní farní duchovní dovolená se uskutečnila v Hotelu SKI v Novém Městě na Moravě.

Celkem se naší dovolené účastnilo 90 účastníků. Během dne nás čekal podnětný program i zasloužený odpočinek. více

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Foto a video, Historie farnosti, Život farnosti

(20.8.2018)

Pozvánka na kněžskou dernici P. Karla Mece, OMI

Je-li derniéra protikladem premiéry, pak by asi měla "dernice" být protikladem primice: poslední mše svatá určitého kněze. Naštěstí je tato úvaha jen teoretická a ani kněz neví, kdy opravdu nadejde jeho životní "dernice".

Tato má úvaha má však i faktický základ: V neděli 26. srpna 2018 v 10.15 hod., cca jeden rok po domácí primici v kostele sv. Filipa a Jakuba v Praze na Zlíchově, s Vámi budu slavit na tomtéž místě jakousi rozlučkovou, na pár let poslední bohoslužbu, než se odeberu pracovat na vinici Páně v Zimbabwe. více

(18.8.2018)

Jaká byla společná farní dovolená 2018? (foto)

Začátkem srpna letošního roku se 90 farníků a přátel vydalo na společnou farní dovolenou do Hotelu SKI na Vysočině. Na programu byla mše sv., zajímavé přednášky na aktuální duchovní témata pod vedením s. Lucie Kopasové z Komunity Blahoslavenství a Mgr. Ignáce Muchy z Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského. Děti a mládež měly podnětný program ve třech skupinách dle věku.

Výborné jídlo a pití, večerní posezení, modlitba, tance na biblické motivy, koupání, výlety či střelba na laserové střelnici příjemně doplnili tradičně výtečnou akci naší farnosti. více

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Foto a video, Život farnosti

(9.7.2018)

MgA. Irena Pulicarová besedovala se seniory na zlíchovské faře (video)

MgA. Irena Pulicarová pochází z Plzně. Byla pokřtěna jako malé dítě v plzeňském kostele Panny Marie Růžencové, ale k víře si našla vztah až po sametové revoluci, když začala docházet na nabídnutou výuku náboženství. Aktivně se zapojila do farních aktivit, později jezdila také na dětské tábory jako vedoucí a pracovala na částečný úvazek jako pastorační asistentka.

Od roku 2012 pracuje jako moderátorka televize Noe. více

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Foto a video, Život farnosti

(28.6.2018)

První Sv. Přijímání na Zlíchově (foto)

V neděli 17. června 2018 naše farnost zažila velikou slavnost - 15 dětí přistoupilo k 1. Svatému Přijímání.

Stejně jako mana pro lid Izraele, je také eucharistie pro každou křesťanskou generaci nepostradatelnou potravou, která nás provází na cestě pouštěmi světa, vyprahlého působením ideologických a hospodářských systémů.

Přinášíme fotografie z této slavnosti, které pořídil fotograf Martin Myslivec v rámci projektu "Člověk a víra".

(19.5.2018)

Biskup Václav Malý bude váženým hostem na zlíchovské Noci kostelů

Mons. Václav Malý, pomocný biskup pražský, navštíví při příležitosti Noci kostelů zlíchovský kostel sv. Filipa a Jakuba.
Otec biskup bude hlavním celebrantem mše sv. od 18.00 hod. a následně tento slavný zlíchovský rodák bude diskutovat o Bohu, víře, církvi a člověku s přítomnými návštěvníky. více

(18.5.2018)

Noc kostelů 2018 v naší farnosti

V pátek 25. května 2018 se uskuteční Noc kostelů. Přinášíme podrobné informace k této události v naší farnosti. více

(27.4.2018)

Prvomájový koncert ruského souboru Urbi et orbi z Petrohradu ve zlíchovském kostele

Srdečně Vás zveme na slavnostní koncert ke cti sv. Josefa, dělníka, který se uskuteční v úterý 1. května 2018 v kostele sv. Filipa a Jakuba (Na Zlíchově 8, Praha 5 - TRAM „Zlíchov“) od 14.00 hod.

Vystoupí ruský pěvecký soubor „Urbi et orbi“, který k nám přijíždí z Petrohradu. Vystoupení ve zlíchovském kostele je jediné vystoupení s duchovním programem, které se uskuteční v Praze. více

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Život farnosti

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.