Život farnosti

Hlavní stránka / Život farnosti

(8.5.2016)

Hospodaření Římskokatolické farnosti u kostela sv. Filipa a Jakuba Praha - Hlubočepy v roce 2015

Každá farnost není pouze duchovní společenství lidí, ale současně také samostatná ekonomická jednotka, která vede podvojné účetnictví, má vlastní hospodaření, podává daňové přiznání, platí daně, pojištění, podléhá kontrolám ze strany státních úřadů a současně také příslušného biskupství apod. více

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Kostel na Barrandově, Život farnosti

(1.5.2016)

Návštěva biskupa Malého, pouť k bráně Božího Milosrdenství, mimořádné bohoslužby v naší farnosti, Večer chval v týdnu od 2. 5. 2016

V nastávajícím týdnu od 2. 5. 2016 nás čeká v naší farnosti veliké množství mimořádných událostí, které pro přehlednost zveřejňujeme.

(27.4.2016)

Prvotní sladká Pravda mě nutí mluvit aneb duchovní tvář Kateřiny Sienské (video)

Řeholnice Mgr. Benedikta Hübnerová OP přednášela na zlíchovské faře o výrazné tváři církevních dějin, kterou je Kateřina Sienská. Tato svatá církevní učitelka a mystička (25. března 1347 - 29. dubna 1380) se podílela na řešení mnoha problémů v církvi i v celé společnosti.
Přináší myšlenky i do řešení současné situace?

(22.4.2016)

Setkávání mužů v naší farnosti

Celých 448 dní. Tolik to bude ve středu 4. května 2016 od chvíle, kdy se v naší farnosti poprvé (a skoro naposledy) sešli muži, aby utvořili čistě pánské společenství. Takové nádherné číslo je jistě důvodem se sejít znovu.

Rádi bychom vytvořili vhodný prostor pro setkávání mužů v naší farnosti, kde bude možné přiměřenou formou probrat každodenní radosti i strasti, sdílet se o modlitbu a život z víry.

(20.4.2016)

Fr. Miroslav Váňa OT - od řezníka ke službě kněze (video)

Pracoval na jatkách, byl vyhazovačem v nočních klubech, uvažoval o vstupu do legií, zažil 106 úmrtí lidí, sloužil u Městské policie, pracoval v Izraeli. A nyní završuje přípravu na kněžskou službu...
Člen řádu Německých rytířů Fr. Miroslav Váňa besedoval se seniory na zlíchovské faře o svém dramatickém životě.

(12.4.2016)

Kdo vraždil na Zlíchově? (video)

Naše farnost je obvykle místem klidu a harmonie. Občas se však stane dramatická událost, která vzbudí mimořádnou pozornost a řadu otázek. Před čtyřmi roky se ve Výhledové ulici udála vražda právníka, která vzbudila mnoho pozornosti. Je to místo, kde také žije řada našich věrných farníků.

Česká televize odvysílala v rámci cyklu "Případy 1. oddělení" díl, který dle sdělení samotných aktérů poměrně věrně zachycuje smutnou událost.

(3.4.2016)

Aktuální situace přípravných prací stavby Kostela Krista Spasitele a komunitního centra na Barrandově

Během posledního roku se zásadním způsobem posunula situace ohledně plánované stavby kostela Krista Spasitele a komunitního centra na Barrandově. Velmi rádi sdělujeme aktuální situaci celého projektu. Přinášíme také odkazy na příslušné dokumenty.

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Foto a video, Historie farnosti, Kostel na Barrandově, Život farnosti

(31.3.2016)

Pochod pro život 2016 - již v sobotu 2. dubna

V sobotu 2. 4. 2016 se uskuteční Pochod pro život, který je oslavou lidského života a upozorněním na možnosti vhodného řešení neočekávaného početí. Na programu je mše sv. v katedrále, doprovodný program na Klárově a průvod Prahou se zakončením u sochy sv. Václava. Přítomné rodiny s dětmi pan kardinál Duka zve na oběd. více

(28.3.2016)

ArpaDua - dvě nádherné harfy zvučely na zlíchovské faře (video)

Harfa je strunný hudební nástroj, jedná se o jeden z nejstarších hudebních nástrojů vůbec. Harfy se liší od ostatních složených chordofonů tím, že jsou jejich struny na rezonátor kolmé; například kytara, housle či citera mají struny s rezonátorem rovnoběžné.

Na zlíchovské faře jsme přivítali dvě harfistky - Ivanu Pokornou a Barboru Váchalovou. Studovaly na Konzervatoři v Praze v harfové třídě prof. Libuše Váchalové. Od roku 1989 hrají společně v Orchestru Národního divadla.

(23.3.2016)

Pozvání na svěřování skutečných pokladů církve - na Bílou sobotu v 11.00 hod.

V letošním roce se můžeme v rámci obřadů Velikonoční vigilie těšit na křest dvou dospělých zájemkyň o křest - pí. Evy a sl. Olgy, které se na tuto událost poctivě připravovaly několik let. Na Bílou sobotu je čeká přijetí svátosti křtu, biřmování a první Svaté Přijímání.

Již v dopoledních hodinách se od 11.00 hod. v kostele sv. Filipa a Jakuba uskuteční obřad "svěřování pokladů církve". Chcete tyto poklady vidět? Přijďte mezi nás :-)
Umocníte prožití Bílé soboty a poznáte, jakou podobu má naše největší bohatství. více

(22.3.2016)

Pozvání na křížovou cestu a velikonoční katechezi pro děti