Život farnosti

Hlavní stránka / Život farnosti

(28.3.2016)

ArpaDua - dvě nádherné harfy zvučely na zlíchovské faře (video)

Harfa je strunný hudební nástroj, jedná se o jeden z nejstarších hudebních nástrojů vůbec. Harfy se liší od ostatních složených chordofonů tím, že jsou jejich struny na rezonátor kolmé; například kytara, housle či citera mají struny s rezonátorem rovnoběžné.

Na zlíchovské faře jsme přivítali dvě harfistky - Ivanu Pokornou a Barboru Váchalovou. Studovaly na Konzervatoři v Praze v harfové třídě prof. Libuše Váchalové. Od roku 1989 hrají společně v Orchestru Národního divadla.

(23.3.2016)

Pozvání na svěřování skutečných pokladů církve - na Bílou sobotu v 11.00 hod.

V letošním roce se můžeme v rámci obřadů Velikonoční vigilie těšit na křest dvou dospělých zájemkyň o křest - pí. Evy a sl. Olgy, které se na tuto událost poctivě připravovaly několik let. Na Bílou sobotu je čeká přijetí svátosti křtu, biřmování a první Svaté Přijímání.

Již v dopoledních hodinách se od 11.00 hod. v kostele sv. Filipa a Jakuba uskuteční obřad "svěřování pokladů církve". Chcete tyto poklady vidět? Přijďte mezi nás :-)
Umocníte prožití Bílé soboty a poznáte, jakou podobu má naše největší bohatství. více

(22.3.2016)

Pozvání na křížovou cestu a velikonoční katechezi pro děti

Během letošních Velikonoc se můžeme těšit na několik tradičních velikonočních akcí pro děti. více

(21.3.2016)

Přehled mimořádných bohoslužeb během Velikonoc 2016

Přinášíme Vám přehled velikonočních bohoslužeb v naší farnosti. více

(20.3.2016)

Beseda PhDr. Jana Stříbrného na zlíchovské faře - Čeští katoličtí mučedníci 20. století (video)

PhDr. Jan Stříbrný pracuje v České křesťanské akademii od roku 1995. Kromě podílu na vedení ČKA jako jeden z viceprezidentů má na starosti výzkumné projekty týkající se historie katolické církve, respektive ostatních křesťanských církví v letech 1939 - 1945, a života a persekuce Židů za druhé světové války.

(17.3.2016)

P. Mariusz Kuźniar promluvil o podmínkách svatosti v České televizi (video)

P. ThLic. Mariusz Kuźniar, Th.D. promluvil v ranním vysílání České televize o postupu svatořečení Matky Terezy. Podrobně popsal nutné podmínky i zázrak. více

(12.3.2016)

Historické církevní matriky ze Zlíchova a z Jinonic jsou na Internetu

Archivu hl. města Prahy se povedl výborný kousek - postupně zveřejňuje historické církevní matriky na svém webu. Každý zájemce si nyní může najít kořeny svého rodu, ale také blízkých farníků :-)

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Historie farnosti, Život farnosti

(8.3.2016)

O milosrdenství ve Svatém roce milosrdenství s P. Jakubem Sadílkem na zlíchovské faře

V rámci Svatého roku milosrdenství, který vyhlásil papež František, se uskuteční v sobotu 12. března 2016 od 9.00 do 12.00 hod. farní postní duchovní obnova na zlíchovské faře. Na programu jsou 2 katecheze, možnost svátosti smíření, příležitost k osobní meditaci a společná modlitba. Duchovní obnovu povede P. Mgr. Jakub František Sadílek OFM. více

(29.2.2016)

Chvály na Zlíchově mimořádně 10. března 2016

Vedení pravidelné modlitební akce "Chvály na Zlíchově" si dovoluje všechny zájemce informovat, že v návaznosti na probíhající prázdniny v naší farnosti a pobyt hudební skupiny v zahraničí, se další setkání přesouvá v březnu mimořádně z 1. na 2. týden v měsíci. Tedy v březnu se modlitba zlíchovských chval uskuteční až ve čtvrtek 10. března 2016 od 19.00 hod. více

(28.2.2016)

Křížové cesty u sv. Vavřince v době postní

Srdečně Vás zveme na pravidelnou modlitbu křížové cesty, která se koná každou postní neděli od 15.30 hod. - před pravidelnou mší sv. více

(25.2.2016)

Azyl pro matky má přísný řád, některé přijdou na Barrandov jen s igelitkou a dítětem

Na Barrandově se nachází Azylový dům Gloria, který provozuje Arcidiecézní charita Praha. Je to místo, kde se nachází několik sociálních služeb - stacionář pro seniory, sociální poradenství a azylový dům pro maminky s dětmi. V domě Gloria slavíme také pravidelně bohoslužby, prožíváme vánoční a velikonoční setkání a koná se zde pravidelná výuka náboženství pod vedením naší moudré katechetky. Tyto aktivity jsou přístupné široké veřejnosti.
MF DNES přinesla o domě Gloria zajímavou reportáž. více

(18.2.2016)

P. Josef Ptáček – TV NOE natáčela v naší farnosti (video)

Na Barrandově nejsou pouze filmové ateliéry, ale také se zde plánuje stavba kostela Krista Spasitele a komunitního centra za 100 miliónů korun. Stavbu má na starosti kněz, vášnivý radioamatér a odborník na informační technologie Josef Ptáček.

Jeho důležitou součástí života je cestování po Ruské federaci, kde nachází inspiraci v syrové, ale hluboké duchovnosti a křesťanské obrodě, která je patrná z mnoha nově postavených kostelů, což vytváří podobnost s jeho sakrálním developerským a misijním úsilím pro stavbu barrandovského kostela, který je jako jeden z mála nově postavených kostelů na území Prahy a unikátní svou prosklenou klenbou. více

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Foto a video, Historie farnosti, Kostel na Barrandově, Život farnosti

Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.