Život farnosti

Hlavní stránka / Život farnosti

(22.4.2016)

Setkávání mužů v naší farnosti

Celých 448 dní. Tolik to bude ve středu 4. května 2016 od chvíle, kdy se v naší farnosti poprvé (a skoro naposledy) sešli muži, aby utvořili čistě pánské společenství. Takové nádherné číslo je jistě důvodem se sejít znovu.

Rádi bychom vytvořili vhodný prostor pro setkávání mužů v naší farnosti, kde bude možné přiměřenou formou probrat každodenní radosti i strasti, sdílet se o modlitbu a život z víry.

(20.4.2016)

Fr. Miroslav Váňa OT - od řezníka ke službě kněze (video)

Pracoval na jatkách, byl vyhazovačem v nočních klubech, uvažoval o vstupu do legií, zažil 106 úmrtí lidí, sloužil u Městské policie, pracoval v Izraeli. A nyní završuje přípravu na kněžskou službu...
Člen řádu Německých rytířů Fr. Miroslav Váňa besedoval se seniory na zlíchovské faře o svém dramatickém životě.

(12.4.2016)

Kdo vraždil na Zlíchově? (video)

Naše farnost je obvykle místem klidu a harmonie. Občas se však stane dramatická událost, která vzbudí mimořádnou pozornost a řadu otázek. Před čtyřmi roky se ve Výhledové ulici udála vražda právníka, která vzbudila mnoho pozornosti. Je to místo, kde také žije řada našich věrných farníků.

Česká televize odvysílala v rámci cyklu "Případy 1. oddělení" díl, který dle sdělení samotných aktérů poměrně věrně zachycuje smutnou událost.

(3.4.2016)

Aktuální situace přípravných prací stavby Kostela Krista Spasitele a komunitního centra na Barrandově

Během posledního roku se zásadním způsobem posunula situace ohledně plánované stavby kostela Krista Spasitele a komunitního centra na Barrandově. Velmi rádi sdělujeme aktuální situaci celého projektu. Přinášíme také odkazy na příslušné dokumenty.

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Foto a video, Historie farnosti, Kostel na Barrandově, Život farnosti

(31.3.2016)

Pochod pro život 2016 - již v sobotu 2. dubna

V sobotu 2. 4. 2016 se uskuteční Pochod pro život, který je oslavou lidského života a upozorněním na možnosti vhodného řešení neočekávaného početí. Na programu je mše sv. v katedrále, doprovodný program na Klárově a průvod Prahou se zakončením u sochy sv. Václava. Přítomné rodiny s dětmi pan kardinál Duka zve na oběd. více

(28.3.2016)

ArpaDua - dvě nádherné harfy zvučely na zlíchovské faře (video)

Harfa je strunný hudební nástroj, jedná se o jeden z nejstarších hudebních nástrojů vůbec. Harfy se liší od ostatních složených chordofonů tím, že jsou jejich struny na rezonátor kolmé; například kytara, housle či citera mají struny s rezonátorem rovnoběžné.

Na zlíchovské faře jsme přivítali dvě harfistky - Ivanu Pokornou a Barboru Váchalovou. Studovaly na Konzervatoři v Praze v harfové třídě prof. Libuše Váchalové. Od roku 1989 hrají společně v Orchestru Národního divadla.

(23.3.2016)

Pozvání na svěřování skutečných pokladů církve - na Bílou sobotu v 11.00 hod.

V letošním roce se můžeme v rámci obřadů Velikonoční vigilie těšit na křest dvou dospělých zájemkyň o křest - pí. Evy a sl. Olgy, které se na tuto událost poctivě připravovaly několik let. Na Bílou sobotu je čeká přijetí svátosti křtu, biřmování a první Svaté Přijímání.

Již v dopoledních hodinách se od 11.00 hod. v kostele sv. Filipa a Jakuba uskuteční obřad "svěřování pokladů církve". Chcete tyto poklady vidět? Přijďte mezi nás :-)
Umocníte prožití Bílé soboty a poznáte, jakou podobu má naše největší bohatství. více

(22.3.2016)

Pozvání na křížovou cestu a velikonoční katechezi pro děti

Během letošních Velikonoc se můžeme těšit na několik tradičních velikonočních akcí pro děti. více

(21.3.2016)

Přehled mimořádných bohoslužeb během Velikonoc 2016

Přinášíme Vám přehled velikonočních bohoslužeb v naší farnosti. více

(20.3.2016)

Beseda PhDr. Jana Stříbrného na zlíchovské faře - Čeští katoličtí mučedníci 20. století (video)

PhDr. Jan Stříbrný pracuje v České křesťanské akademii od roku 1995. Kromě podílu na vedení ČKA jako jeden z viceprezidentů má na starosti výzkumné projekty týkající se historie katolické církve, respektive ostatních křesťanských církví v letech 1939 - 1945, a života a persekuce Židů za druhé světové války.

(17.3.2016)

P. Mariusz Kuźniar promluvil o podmínkách svatosti v České televizi (video)

P. ThLic. Mariusz Kuźniar, Th.D. promluvil v ranním vysílání České televize o postupu svatořečení Matky Terezy. Podrobně popsal nutné podmínky i zázrak. více

(12.3.2016)