Hlavní stránka / Život farnosti / Beseda PhDr. Jana Stříbrného na zlíchovské faře - Čeští katoličtí mučedníci 20. století (video)

20.3.2016

Beseda PhDr. Jana Stříbrného na zlíchovské faře - Čeští katoličtí mučedníci 20. století (video) PhDr. Jan Stříbrný pracuje v České křesťanské akademii od roku 1995. Kromě podílu na vedení ČKA jako jeden z viceprezidentů má na starosti výzkumné projekty týkající se historie katolické církve, respektive ostatních křesťanských církví v letech 1939 - 1945, a života a persekuce Židů za druhé světové války.

Působí dále v několika odborných grémiích, spolupracuje s odbornými časopisy zaměřenými na dějiny a spolupracuje také s dokumentační komisí Konfederace politických vězňů.

Na zlíchovské faře besedoval o mučednících 20. století v katolickém prostředí.

Záznam besedy najdete na YouTu.be/P7a5MNm6vmM.

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Život farnosti | Foto a video   |   Tisk   |   Poslat článek známému