Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou. Je to plamínek zažehnutý na místě narození Ježíše Krista - v Betlémě, který se nachází v Izraeli.

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Tak byla založena novodobá vánoční tradice.

V kostele sv. Filipa a Jakuba na Zlíchově si Betlémské světlo můžete zažehnout a odnést do svého domova. Tento betlémský plamen Vám může svítit, ale může Vás i zahřát.

Betlémské světlo bude k dispozici ve zlíchovském kostele při mši sv. dne 23. 12. 2018 od 8.30 hod. a od 10.15 hod. i na půlnoční mši sv. od 24.00 hod.

Připomínáme, že dle Přepravních podmínek Pražské integrované dopravy platných v metru, tramvaji, na lanové dráze, v autobusu i na plavidlu dle paragrafu č. 6 "není cestujícímu dovoleno brát s sebou do vozidla ani do přepravního prostoru nebezpečné látky a předměty, které mohou způsobit výbuch a oheň".

Zkušení skauti radí použít petrolejku, ale dobře poslouží například i zavařovací sklenice se svíčkou - samozřejmě vhodně a bezpečně uložená. Nezapomeňte na několik špejlí, abyste si světlo mohli připálit. Po vnesení plamene do svého příbytku je možné zapálit přineseným Betlémským světlem například plamínek v karmě. Máte tak jistotu, že Vám třeba nedojde olej v lampě nebo nedohoří svíčka.

Další informace najdete na www.BetlemskeSvetlo.cz.