V pátek nás čeká již 4. večer, kdy se pohodlně usadíme do svého oblíbeného křesla a s očekáváním budeme sledovat další díl výpravného seriálu "Já, Mattoni".

Pro nás je zajímavé, že se tento seriál natáčel také v kostele sv. Jana Nepomuckého v Chuchelském háji a při natáčení zdatně asistovala mládež z naší farnosti :-)

Polovina devatenáctého století je obdobím revolucí. V rakouském císařství bylo zrušeno poddanství, Darwin dokončil knihu "O původu druhů" a v Plzni vynalezli plzeňské pivo. Česko se pomalu vyvíjí v průmyslově nejvyspělejší část monarchie. A vedle cukrovarnictví či železáren se v jeho západním křídle, v Karlovarském kraji, začíná rozvíjet další, méně nápadné podnikání. Jeho strůjcem se stává Heinrich Mattoni, zdatný byznysmen, který je ochotný dosahovat svých cílů i za cenu fatálních selhání v osobním životě.

Jednotlivé díly seriálu "Já, Mattoni" najdete na webu České televize.