Hlavní stránka / Život farnosti / "Cyril a Metoděj" - dokument o životě, díle a odkazu sv. Cyrila a Metoděje (video)

13.7.2013

Dokumentární film s hranými prvky od našich farníků - Otakára Maria Schmidta a Jany Kristiny Studničkové - představuje život, dílo a odkaz svatých Cyrila a Metoděje, jejichž 1150. výročí příchodu na Velkou Moravu si připomínáme v roce 2013.

Prostřednictvím historických faktů nás autoři detailně seznamují s průběhem života obou věrozvěstů a ozřejmují hlavní smysl a způsob jejich misie mezi Slovany. Nezapomínají ani na odkaz, vliv a šíření cyrilometodějské tradice po smrti obou bratrů.

Podrobné informace o tomto mimořádném díle najdete na webu www.CeskaTelevize.cz/porady/10365635773-cyril-a-metodej-dedictvi-otcu-a-matek-zachovej-nam-pane/21256226450.

Samotný film najdete na adrese www.CeskaTelevize.cz/ivysilani/10365635773-cyril-a-metodej-dedictvi-otcu-a-matek-zachovej-nam-pane.

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Život farnosti | Foto a video   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.