Dny víry na Barrandově - přijďte se podívat na vítězný model kostela Krista Spasitele a komunitního centra Barrandov

Hlavní stránka / Život farnosti / Dny víry na Barrandově - přijďte se podívat na vítězný model kostela Krista Spasitele a komunitního centra Barrandov

31.5.2015

Dny víry na Barrandově - přijďte se podívat na vítězný model kostela Krista Spasitele a komunitního centra Barrandov V pondělí 1. 6. 2015 začínají v naší farnosti Dny víry. Jedná se o celý soubor akcí na Tilleho nám., ve škole, v kostele, ale i na zastávkách tramvaje. Smyslem těchto akcí je představit společenství křesťanů na Praze 5 a jejich nabídku místním obyvatelům. Přinášíme podrobný program v naší farnosti.

V týdnu od 1. do 5. 6. 2015 budou probíhat ve zlíchovském kostele různé vzdělávací programy pro žáky 1. - 7. tříd základních škol na Praze 5 pod názvem "Co se děje v kostele?". Současně jsou připraveny besedy s žáky 8. - 9. tříd na aktuální témata z církevních dějin - např. výročí Jana Husa, křížové výpravy apod. Každá škola na Praze 5 obdržela nabídku těchto programů z naší farnosti.

 

Současně během ranní cesty do školy a do práce je na některých zastávkách tramvaje připraveno pro cestující překvapení z kuchyně našich farnic, které zprostředkuje mládež farnosti s přátelským úsměvem :-)

 

V pondělí, ve středu a v pátek (tedy 1., 3. a 5. 6. 2015) nás čeká mimořádný program v čase od 16.00 do 19.00 hod. na Tilleho nám. (na straně supermarketu BILLA):

- po celou dobu bude v těchto termínech vystavený vítězný model plánované stavby kostela Krista Spasitele a komunitního centra Barrandov z dílny architektů Ing. arch. Jakuba Žišky a Ing. arch. Pavla Šmelhause. Tato stavba je plánována v Grussově ul. na místě oblíbeného Misijního střediska.

- čeká nás možnost rozhovorů o křesťanské víře a významu stavby kostela v dnešní době.

- bude možnost se seznámit s činností a nabídkou v Domě Gloria (Renoirova 614/7, Praha 5) - azylový dům pro matky s dětmi a domov se zvláštním režimem pro seniory.

- na místě budou misionáři, kteří působí v Tanzánii a budou prezentovat svou náročnou zahraniční práci.

- pracovníci charity nabídnou měření tlaku + BMI a procvičí paměť přítomných zájemců.

- děti si připravili malé divadelní vystoupení a další program na náměstí.

- s pracovníky charity bude možné mluvit o dobrovolnictví v charitě.

- čeká nás i dílnička pro děti.

- ve středu a v pátek v čase od 17.00 do 18.00 hod. vystoupí hudební skupina Křesťanského společenství Praha.

 

Dny víry v Praze pozdravil a požehnal papež František - viz www.DnyViry.cz/papez-frantisek.

Srdečně Vás zveme k účasti!

 

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Život farnosti | Kostel na Barrandově   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

 

Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.