Duchovní farní dovolená na Svatém Hostýně 2019

Hlavní stránka / Život farnosti / Duchovní farní dovolená na Svatém Hostýně 2019

11.3.2019

Duchovní farní dovolená na Svatém Hostýně 2019 Nadešel čas, kdy je vhodná příležitost přemýšlet o letní dovolené. Dovolujeme si vám nabídnout tradiční a časem prověřenou dovolenou farnosti Praha - Hlubočepy s duchovním programem. Letošní farní dovolená se uskuteční na nádherném poutním místě - Svatém Hostýně.

Svatý Hostýn je významné mariánské poutní místo na střední Moravě, v Olomoucké arcidiecézi, ve Zlínském kraji. Je to nejnavštěvovanější moravské poutní místo. Poutní místo s barokní bazilikou Nanebevzetí Panny Marie bylo postaveno na hoře Hostýn v nadmořské výšce 718 m n. m.

Naše farní dovolená se uskuteční v termínu od neděle 4. srpna do neděle 11. srpna 2019 - tedy celkem 7 dní a 7 nocí.

Jedná o "společnou dovolenou s duchovním programem". V některých parametrech se naše dovolená blíží k duchovní obnově - opět se můžeme těšit na mši svatou, večerní modlitbu a čtyři pěkné přednášky s diskusí na podnětná témata.

Po celou dobu pobytu bude příležitost ke svátosti smíření. Dále se můžeme těšit na tradičně výtečný program pro děti a mládež od naší katechetky Mgr. Radky Habánové a jejího týmu. V ostatním čase je program individuální či na základě společné domluvy.

Tato akce je vhodná pro rodiny a jednotlivce libovolného věku, dvojice, trojice a další dobrou společnost. Najdete zde nové přátele či dokonce životního partnera, načerpáte čerstvý vzduch do svých plic a vaše děti poznají nové kamarády - na vysoké duchovní a morální úrovní. Jistotu spokojenosti a blahodárných účinků pro duši i tělo potvrzuje mnohaletá oblíbenost této akce!

Také budeme mít dostatek času na individuální rozhovory u skleničky dobrého nealkoholického a alkoholického pití či u poháru se zmrzlinou i možnost se vydat na více či méně náročný výlet. V bezprostřední blízkosti nás bude obklopovat nádherná příroda. Vítáme mezi námi lidi libovolného vyznání, bez vyznání i přesvědčené (či militantní) ateisty.

Podařilo se nám opět zajistit výhodné ceny za týdenní pobyt na naší akci, které najdete v přiložené nabídce.

Kapacita účastníků této mimořádné akce je limitována. Přihlášky posílejte na adresu pobyt@CentrumBarrandov.cz nejpozději do pátku 20. dubna 2019. Prosím, k přihlašování užijte přiložený formulář.

Do pátku 31. května 2019 je třeba také zaplatit zálohu za každou přihlášenou dospělou osobu ve výši 1 000 Kč. Za dítě se záloha neplatí. Pro tento účel jsme zřídili speciální účet číslo 7721177211 / 2010 (FIO banka, a. s.).

Do pátku 26. července 2019 je třeba na uvedený účet doplatit celou částku za pobyt.

V případě, že budete mít problém se včasným zaplacením zálohy nebo celé platby, dejte předem vědět. Chceme, aby cena nebyla překážkou, kvůli které se společné dovolené nemůžete zúčastnit. Nebojte se nám ozvat - pokusíme se najít řešení.

Podrobné informace o poutním místě a webovou kameru najdete na webu www.Hostyn.cz.

Velmi rozsáhlé jsou také možnosti výletů a turistické cíle po okolí, celkový přehled najdete na www.Beskydy.cz.

Máte nějaké dotazy? Obraťte se na člena přípravného výboru dle příslušných kompetencí.

Ještě váháte? Prohlédněte si video z naší farní dovolené v roce 2018 na webu YouTu.be/0j51VvOCDQs.

Váháte stále? Prohlédněte si fotografie z farní dovolené v roce 2018 na Photos.app.Goo.gl/8C6DBAdeXcumgDFe9.

Těšíme se na viděnou!

Josef Ptáček, člen přípravného výboru - přihlášky, finance, duchovní program, pochvaly, stížnosti, mimořádné události, zvláštní přání

Radka Habánová, členka přípravného výboru - program pro děti a mládež, celkový program, koordinace Žalmů, pochvaly

Petr Habán, člen přípravného výboru - ubytování, rozmístění účastníků na pokoje, stravování, program pro děti a mládež, pochvaly