Na přelomu roku - od 29. 12. 2014 do 2. 1. 2015 - se v Praze uskuteční Evropské setkání mladých s komunitou Taizé. Řada z nás si pamatuje na podobné setkání, které v Praze proběhlo v roce 1990. Mnoho lidí v rámci tohoto setkání navázalo řadu zajímavých kontaktů i poznalo radosti a problémy, které obyvatele Evropy trápí. V letošním roce se nám naskýtá podobná příležitost, kterou každý zájemce může snadno využít.

Během setkání se bude v Praze konat veliké množství programů na rozmanitých místech - v jednotlivých farnostech a sborech, částečně na výstavišti v Letňanech. Podstatnou část celé akce tvoří také setkání v našich domácnostech.

Každý zájemce, který má v naší farnosti zájem přijmout do své domácnosti mladého poutníka z Evropy, může využít k tomu vytvořený formulář. Získá ho v kostele nebo o něj může napsat na e-mail Taize.Zlichov@centrum.cz. Na uvedenou adresu je možné posílat také dotazy a různé podněty.

Hledáme rodiny nebo jednotlivce, kteří by mohli poskytnout ubytování účastníkům setkání ve dnech 29. 12. 2014 až 2. 1. 2015. Lůžka nejsou nutná, hosté (mladí lidé ve věku 17 až 35 let) mohou spát na zemi, přivezou si vlastní spacáky a karimatky.

Požadavky na zájemce:

- přijetí dvou nebo více hostů.

- poskytnutí jednoduché snídaně ve dnech 30. 12. - 2. 1.

- dle možnosti pozvání hostů na oběd dne 1. 1. 2015.

Po většinu času budou účastníci mimo domov hostitelské rodiny, budou odcházet kolem 8. hodiny a vracet se kolem 22. hodiny.

Bližší program setkání najdete na www.TaizePraha.cz/program. Všechny části programu jsou otevřené pro veřejnost bez nutnosti registrace předem.

Informace o komunitě Taizé najdete na webu www.Taize.fr.

Děkujeme Vám za spolupráci a zveme všechny zájemce k účasti na této mimořádné akci!