V neděli 10. března ve 20.30 hodin odvysílá televize Noe exkluzivní dokument o konkláve, který velmi promptně vyrobila jedna španělská katolická producentská společnost a ostravské studio Telepace připravilo pro diváky Tv Noe jeho českou mutaci.

Film přesahuje různé spekulativní teorie moderních sdělovacích prostředků o tom, kdo v příštích letech povede římskokatolickou církev. Naopak, prostřednictvím svědectví několika kardinálů a odborníků na církevní právo a historii představuje pozadí papežské volby v zajímavých souvislostech, jakož i dějinný pohled na fenomén konkláve. Jedinečné archivní záběry ze všech papežských voleb 20. století, které seznamují se zákulisím hlasování a přibližují složité a tajemné rituály, dodávají celému filmu ještě větší hodnotu a slibují nevšední divácký zážitek.

Na facebookovém profilu a na stránkách www.tvnoe.cz naleznete odkaz na trailer k filmu (v angličtině) a také vysílací časy jeho 4 repríz. Ve snaze o co nejnižší náklady na pořízení autorských práv se televize Noe tvůrcům dokumentu zavázala, že ho nebude poskytovat na DVD, ani nebude k vidění v archivu na internetu.