Farní dovolená s duchovním programem 2017

Hlavní stránka / Život farnosti / Farní dovolená s duchovním programem 2017

19.1.2017

Farní dovolená s duchovním programem 2017 Nadešel čas, kdy je vhodná příležitost přemýšlet o letní dovolené. Dovolujeme si Vám nabídnout již tradiční farní dovolenou s duchovním programem. Letos se bude poprvé konat v nádherném hotelu SKI u Nového Města na Moravě.

Webové stránky hotelu najdete na www.HotelSKI.cz.

Naše farní dovolená se uskuteční v termínu od soboty 29. července do soboty 5. srpna 2017 - tedy celkem 7 nocí.

Jedná o "společnou dovolenou s duchovním programem". V některých parametrech se naše dovolená blíží k duchovní obnově - opět se můžeme těšit na mši svatou, večerní modlitbu a čtyři pěkné přednášky s diskusí na podnětná témata. Po celou dobu pobytu bude příležitost ke svátosti smíření. Dále se můžeme těšit na tradičně výtečný program pro děti od naší katechetky Mgr. Radky Habánové a jejího týmu. V ostatním čase je program individuální či na základě společné domluvy.

Tato akce je vhodná pro rodiny a jednotlivce libovolného věku, dvojice, trojice a další. Najdete zde nové přátele či dokonce životního partnera, načerpáte čerstvý vzduch do svých plic a Vaše děti poznají nové kamarády - na vysoké duchovní a morální úrovní. Jistotu spokojenosti a blahodárných účinků pro duši i tělo potvrzuje mnohaletá oblíbenost této akce!

Také budeme mít dostatek času na individuální rozhovory u skleničky dobrého pití či u poháru se zmrzlinou i možnost se vydat na více či méně náročný výlet. V bezprostřední blízkosti nás bude obklopovat nádherná příroda. Vítáme mezi námi lidi libovolného vyznání, bez vyznání i ateisty.

Podařilo se nám zajistit výhodné ceny za týdenní pobyt na této akci. V ceně je také zahrnutý nájem za společné prostory, které budeme využívat pro mši sv., přednášky a dětský program. Dospělý ubytovaný v hotelu zaplatí za týdenní pobyt včetně stravy (snídaně, oběd, večeře) 5 000 Kč. Dítě do 12 let zaplatí 3 600 Kč. Dítě do 4 let má ubytování zdarma, lze mu dokoupit stravu. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.

Pro početnější rodiny je zde možnost ubytování v bungalovech s vlastním příslušenstvím a vybavenou kuchyňkou. Tímto způsobem je možné ušetřit za snídaně a večeře, které si ubytovaní připraví sami. Bungalovů je pouze šest. Cena bungalovu včetně obědů pro 2 dospělé a 3 děti (4 - 12 let) je 12 300 Kč. Cena bungalovu pro 2 dospělé a 4 děti (4 - 12 let) je 12 900 Kč. Dítě do 4 let má ubytování zdarma, lze mu dokoupit stravu.

Kapacita účastníků této mimořádné akce je limitována. Přihlášky posílejte na adresu pobyt@CentrumBarrandov.cz nejpozději do úterý 28. 2. 2017. V přihlášce, prosím, uveďte u všech zájemců jméno + příjmení + věk + kontaktní e-mail + telefon + požadované ubytování. Je možné uvést také dietní omezení a další splnitelné preference (např. požadavek na spolu-nocležníka/nocležnici, dětskou postýlku, alergie na peří, ...).

Vzhledem k charakteru akce se jedná o celotýdenní pobyt účastníků - prosíme, tuto skutečnost respektujte.

Do pátku 14. dubna 2017 je třeba zaplatit zálohu za každého přihlášeného jednotlivce - dospělá osoba 2 000 Kč a dítě od 4 do 12 let 1 000 Kč. Pro tento účel jsme zřídili speciální účet číslo 7721177211 / 2010 (FIO banka, a. s.).

Do čtvrtka 20. července 2017 je třeba na uvedený účet doplatit celou částku za pobyt.

V případě, že budete mít problém se včasným zaplacením zálohy nebo celé platby, dejte předem vědět. Chceme, aby cena nebyla překážkou, kvůli které se společné dovolené nemůžete zúčastnit. Nebojte se nám ozvat - pokusíme se najít řešení.

V objektu se nachází tyto aktivity:

Moderní wellness centrum nabízí bazén s protiproudem, chrlič, masážní trysky, vířivku, saunu, parní komoru, tepidárium, Kneippovu léčbu a solárium.

Fitness centrum, které nabízí posilovací stroje LifeFitness a cardio zónu.

Velmi oblíbené jsou také masáže, které Hotel SKI nabízí v rozšířené podobě - mimo tradičních masáží to je havajská masáž, medová masáž, kosmetická masáž, lymfatická masáž, ale také populární baňkování.

Velmi rozsáhlé jsou také možnosti výletů a turistické cíle po okolí, jen namátkou lze nabídnout:

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou

Horácké muzeum Vysočiny v Novém Městě na Moravě

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

CHKO Žďárské vrchy

Máte nějaké dotazy? Obraťte se na člena přípravného výboru dle příslušných kompetencí.

Ještě váháte? Prohlédněte si video z naší farní dovolené v roce 2014 na webu YouTu.be/m3LY5oTPCuY.

Váháte stále? Prohlédněte si fotografie z farní dovolené v roce 2015 na Goo.gl/photos/2pdqHqG4aM7JYi9u6.

Přemýšlíte? Fotografie z roku 2016 najdete na Goo.gl/photos/X5HqMbtzRjHVgTMD6.

Těšíme se na viděnou!

Josef Ptáček, člen přípravného výboru - přihlášky, finance, program, pochvaly, stížnosti, mimořádné události, zvláštní přání

Radka Habánová, členka přípravného výboru - program pro děti, celkový program, zpěv a hudba, pochvaly

Jan Vybíral - člen přípravného výboru - péče o liturgii, liturgický prostor a ministranty, pochvaly