Celou stavbu nového kostela Krista Spasitele na Barrandově pozorně sledoval z jižní Francie i Bruno Barrande, potomek Joachima Barranda, francouzského paleontologa (1799–1883), po němž naše čtvrť nese jméno.

Při příležitosti zasvěcení kostela adresoval panu kardinálovi, farnosti i všem obyvatelům Barrandova následující pozdrav.

Vážený pane arcibiskupe Dominiku Duko, otče Josefe Ptáčku, milí farníci,

Jelikož je Praha příliš vzdálená od našeho bydliště v jižní Francii a vzhledem k tomu, že v obou našich zemích opět řádí koronavirus, nebudeme bohužel moci přijet, abychom spolu s Vámi oslavili tu nádhernou a mimořádnou událost, jíž je zasvěcení kostela.

Rádi bychom alespoň připomněli, že náš prastrýc Joachim přijal Čechy za svou druhou vlast a miloval váš národ i vaši zemi. Představujeme si, jakou nesmírnou radost musí tento „Barrande“ v nebi zakoušet, když ve společenství s námi prožívá onen velký den!

Přijměte přátelský pozdrav od celé naší rodiny.

Zůstáváme spojeni v modlitbě se všemi členy farnosti Praha-Barrandov, se svatou Ludmilou (českou kněžnou) a jejím slavným vnukem svatým Václavem.

Bruno a Thérèse-Marie Barrandeovi a naše děti Laurence a Guillaume

Za překlad dopisu z francouzštiny děkujeme paní Veronice Láskové.