Na kůru kostela sv. Vavřince stojí menší jednomanuálové harmonium se sacím systémem od americké firmy Mason & Hamlin v designově členité skříni se sloupky z přední strany, které bylo vyrobené koncem 19. století. Obsahuje 13 rejstříkových manubrií a 2 kolenáče.

Firma Mason & Hamlin (Boston, USA) se od svého vzniku v roce 1854 zabývala výrobou harmonií různých velikostí (získala hlavní cenu na výstavě v Paříži v roce 1867). Od roku 1881 byla činnost firmy rozdělena na výrobu harmonií a klavírů. V roce 1927 byla výroba harmonií ukončena. Výrobky firmy Mason & Hamlin se vyznačují kvalitním materiálem, vynikajícím zpracováním a jemnou intonací, o čemž svědčí i harmonium umístěné na kůru kostela sv. Vavřince.

Harmonium v kostele sv. Vavřince bylo farnosti darováno soukromým dárcem v únoru 2012 nepoužitelné - nefunkční tóny, zapadlé klávesy a rozeschlé. Nástroj byl během následujících měsíců rozebrán, opraven, vyčištěn a znovu sestaven.

Dne 13. května 2012 bylo rekonstruované harmonium instalováno na kůr kostela a slavnostně odevzdáno do užívání při pravidelných bohoslužbách. Práce bez nároku na honorář provedl varhanář Václav Vála z Prahy - Stodůlek. Děkujeme!