Jak bylo avizováno, v neděli 22. ledna 2012 v odpoledních hodinách se uskutečnil na zlíchovské faře 1. ročník šachového turnaje Zlíchovský Pat a Mat. Celkový počet soutěžících byl nakonec plných 18, což vedlo pořadatele k rozhodnutí sehrát turnaj švýcarským systémem na 7 kol. V jednotlivých partiích na sebe narazili hráči napříč oběma kategoriemi, vyhodnocení pak proběhlo zvlášť pro mladší do 18 let včetně a pro starší – dospělé. Vítězem kategorie do 18 let se stal Jan Kunc, v kategorii dospělých triumfoval František Kollár.

Ve startovní listině figurovaly i dvě ženy, které si také obě odnesly drobné věcné ceny. První, paní Michaela Koplová, za lepší bodový zisk, druhá, Klára Ucháčová, jako nejmladší účastnice turnaje.

Na úplný závěr byl vyhlášen absolutní vítěz - hráč s nejvyšším bodovým ziskem. Stal se jím Jan Kunc. Ten si také odnesl putovní trofej, skleněnou šachovnici se zapsaným jménem vítěze 1. ročníku.

Podrobná výsledková listina je zde.

Turnaj proběhl ve velice pěkné a přátelské atmosféře, za což patří všem zúčastněným poděkování. Veliké poděkování patří Michaelovi Jirsovi, který v naší farnosti turnaj připravil, organizoval a vyhodnotil.

Za rok opět na shledanou!