Kostel sv. Vavřince v Praze - Jinonicích je vyhledávaným místem nedělních odpoledních bohoslužeb, ale také důstojného posledního rozloučení na tomto světě. Svou oblibu si získal zajímavou polohou, laskavým přístupem místních kněží, šikovným varhaníkem a pracovitou paní kostelnicí.

V posledních letech však bylo zasednutí do kostelní lavice spojeno s ohrožením na životě - např. při pokleknutí v první lavici hrozilo převrácení, vážný úraz a následná řetězová reakce spojená s fyzickou, ale také psychickou újmou. Těmto nebezpečím je nyní u sv. Vavřince konec!

Během uplynulých měsíců probíhala náročná rekonstrukce kostelních lavic. Celá akce probíhala za finanční podpory Magistrátu hl. města Prahy, Arcibiskupství pražského a štědrých farníků.

Ke zdaru rekonstrukce historických lavic výrazně přispěla paní kostelnice Eva Fuchsová, nositelka medaile sv. Cyrila a Metoděje, se svou rodinou. Organizačně akci zajistil Bc. Jakub Kodras, DiS. z Arcibiskupství pražského. Rekonstrukce lavic probíhala s velikou odbornou péčí v areálu Truhlářství Válka v Zábřehu.

Srdečně Vás zveme na 1. neděli adventní do kostela sv. Vavřince, kdy poprvé zasedneme do nádherných lavic, v hlubokém usebráni budeme naslouchat Božímu Slovu a slavit mši sv.

Malou ochutnávku toho, co nás čeká, najdete ve fotogalerii na Goo.gl/photos/GgCEmMZKKmLcEfHu7.

Přejeme Vám mnoho požehnaných chvil - nejenom v lavicích sv. Vavřince!