Mens sana in corpore sano (ve zdravém těle zdravý duch) je základní pravidlo pro spokojený a harmonický život člověka. Vlivem současného životního stylu je však někdy naše tělo zanedbáváno a potom i duch skomírá.

Kickbox je moderní kontaktní sport, který vznikl na přelomu 60. a 70. let v USA jako univerzální způsob boje jednotlivých bojových směrů. Za sjednotitele a zakladatele kickboxu lze považovat p. Howarda Hansona, dále pak jeho manželku a p. Arnolda Urquideze. Dnes je kickbox velmi hodně využíván i z hlediska fitness a to především proto, že jeho podstatou je aerobní trénink a strečink. Cílem je zlepšení úrovně pohybových dovedností a fyzické úrovně - ovlivnění kladného přístupu ke sportovním aktivitám chápaným jako obrana proti konfliktům, civilizačním chorobám a stresu - podpora zdravého životního stylu. Výrazným způsobem prospívá také duševnímu zdraví.

Jako jedna z mála činností skýtá kickbox organismu celkové posílení svalového aparátu, získání lepší kondice a pohybovou koordinaci těla. Kickbox lze trénovat jen pro radost, tvarování těla nebo pro účast na závodech.

Kondiční kickbox je vhodný pro ty, kteří chtějí dělat kickbox naplno, chtějí mít kondici a dovednosti kickboxera, ale z jakýchkoliv důvodů nechtějí závodit. Nezáleží na tom kolik je Vám let. Muži i ženy bez omezení mají možnost si vylepšit svou postavu a zredukovat tělesný tuk. Co Vám pravidelný trénink kickboxu přinese?

- 100% zlepší Váš kardiovaskulární systém.
- pomůže při snižování váhy.
- zpevní Vaše svaly a zlepší Vaší flexibilitu.
- zdokonalí ovládání těla.
- odreagujete se od každodenních starostí a stresu. Tím prospějete zdraví své duše.
- bojové sporty učí pokoře, úctě, respektu, trpělivosti, vůli a korektnosti.

Cvičení probíhá v pěkném prostředí a pod dohledem špičkových instruktorů, členů profesionálního klubu bojových umění. Stačí si vzít tričko, krátké nebo dlouhé kalhoty, ručník, mýdlo a pití. První hodina je zdarma. Na ní si v klidu vyzkoušíte co je kickbox a zároveň se můžete dozvědět další informace.

Na místě je také cvičební program pro děti již od 4 let, kterého se děti mohou pravidelně účastnit.

Každý sport má svůj přínos i rizika (včetně zdravotních), výhody i nevýhody a podnětné zážitky.

Rozhovor o moderním cvičení kickboxu najdete na webu TV Metropol.

Skupinka z naší farnosti chodí trénovat do moderního sportovního centra v Praze Řepích každý čtvrtek od 17.00 do 18.00 hod.

Srdečně vás zveme (bez ohledu na pohlaví, věk či předchozí sportovní zkušenosti), abyste se k nám připojili! Bližší informace rád podá P. Josef Ptáček.