V sobotu 12. září 2020 od 11.00 do 17.00 hod. se uskuteční mezinárodní radioamatérská akce "Kostely a kaple v éteru". Smyslem této akce je navázat co nejvíce radiových spojení mezi křesťanskými farnostmi, sbory a dalšími zájemci.

Hlavním organizárem je mezinárodní sdružení radioamatérů křesťanů - WACRAL.

Letošní rok se k akci připojil za Českou republiku kostel sv. Filipa a Jakuba v Praze na Zlíchově. Srdečně zveme všechny zbožné i méně zbožné milovníky elektroniky k návštěvě našeho vysílacího pracoviště před kostelem, které bude během dne v místě zprovozněno.

Velice uvítáme také elektronický kontakt s naší stanicí pod volací značkou OK1KYU/p. Pracovat budeme především na pásmech 80 a 40 m (zvláště v segmentu 7.140 - 7.180 MHz) provozem SSB.

Podrobnější informace najdete v článku, který přinesl magazín "Praktická elektronika":

Pěknou reportáž o podstatě radioamatérské činnosti přinesl Český rozhlas. V reportáži vystupují také hlavní organizátoři celé akce na Zlíchově :-)

Srdečně Vás zveme k účasti!

P. Josef Ptáček, OK6AD