Na naše zemřelé budeme vzpomínat a modlit se na Zlíchově v pondělí 2. 11. 2015

Hlavní stránka / Život farnosti / Na naše zemřelé budeme vzpomínat a modlit se na Zlíchově v pondělí 2. 11. 2015

30.10.2015

Na naše zemřelé budeme vzpomínat a modlit se na Zlíchově v pondělí 2. 11. 2015 V pondělí 2. 11. 2015 se v kostele sv. Jakuba a Filipa na Zlíchově se budeme modlit za naše zemřelé při mši sv., která se uskuteční od 18.00 hod.

K tématu také přinášíme dva podněty - na téma "Halloween" a zamyšlení od P. Aleše Opatrného.

Podnětné myšlenky od P. Vojtěcha Kodeta najdeme v článku "Halloween a křesťanství".

Proč dáváme na hrob květiny a proč zapalujeme svíčky? A jak vzniklo to, že židé na hrob místo květin pokládají kameny? Odpovědi najdeme v rozhovoru s P. Alešem Opatrným.