V uplynulém roce naší farnost a celý vikariát zasáhla vlna vloupání a krádeží. Aktivním přístupem několika kněží a dalších církevních osob byl pachatel dopaden, Policií ČR řádně prošetřen a nyní byl i spravedlivě odsouzen. Po zásluze obdržel nepodmíněný trest pobytu ve vězení v délce tří let.

Nyní jsou na místě naše modlitby, aby Bůh pachatele tak ošklivého skutku přivedl k pokání a náležitému polepšení - tak, aby tento člověk začal vést pokojný a spořádaný život. A jednou se - zatím pouze pozemský trest - neproměnil v trest věčný...

Děkujeme Policii ČR za velmi aktivní a vstřícný přístup k celé záležitosti i děkujeme každému, kdo svým nasazením (min. v jednom případě i svého zdraví) přispěl k zadržení pachatele!