Poznej svého souseda aneb Kdo sídlí vedle naší fary?

Hlavní stránka / Život farnosti / Poznej svého souseda aneb Kdo sídlí vedle naší fary?

7.6.2013

Vedle zlíchovské fary sídlí instituce s trochu tajuplným názvem "Základní škola pro žáky se specifickými poruchami chování". S dětmi, které školu navštěvují, se často setkáváme na zastávce tramvaje i v okolí budovy. Čím je tato škola specifická? Jaké děti jí navštěvují? Kdo se o ně stará? Možná může být také zajímavá informace, že budova školy má křesťanskou minulost - sloužila až do panování císaře Josefa II. jako letohrádek Jezuitů...

Reportáž o dětech, kteří školu navštěvují, najdete na webu Vikend.NOVA.cz.

Podrobnou historii školy najdete přímo na webu www.SpecZS.cz.

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Život farnosti | Foto a video   |   Tisk   |   Poslat článek známému