Hlavní stránka / Život farnosti / Přátelé z komunity Betel a z prelatury Opus Dei pracovali na zlíchovské farní zahradě (foto)

5.8.2013

Přátelé z komunity Betel a z prelatury Opus Dei pracovali na zlíchovské farní zahradě (foto) Farní zahrada na Zlíchově patřila mezi velmi zanedbané části naší farnosti. Koncem července se však po delších přípravách věci dali rychle do pohybu. Nejdříve přijeli členové mezinárodní komunity Betel z Kralup nad Vltavou a odborně provedli fyzicky náročné práce. V dalších dnech přijeli příznivci prelatury Opus Dei ze Španělska a na dílo navázali dalšími úpravami.

Ve výsledku došlo k pokácení veškerých náletů - z velké části zcela suchých. Na místě zůstaly pouze původní túje - kromě stromu před kostelem. Ten se jen ořezal od suchých větví, ale asi také uschne, protože usychá od konce větví.

Významným důvodem celé akce bylo nejenom učinit místo přehledným a bezpečným (bez skrytých zákoutí), ale také zkulturnit pohled na hřbitov, aby jej bylo možné postupně více otevřít pro širokou veřejnost. V plánu je vytvoření příjemného travnatého porostu, lepší propojení k budově fary a zvýšení bezpečí pro malé děti.

Postupně také dochází k obnově exteriéru i interiéru samotného kostela a přístupové brány.

Tato akce probíhá ve spolupráci se zahradním architektem a dalšími odborníky. Uvítáme také Vaší pomoc i příspěvky na celkovou obnovu významného místa.

V příloze si můžete prohlédnout několik fotografií z této akce.

Děkujeme všem, kteří se dosud na pozdvižení této zlíchovské oázy podíleli - zvláště Ing. Kovářovi, Mgr. Ucháčovi, jeho ženě a dětem.

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Život farnosti | Foto a video   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Fotografie k článku

DSC0006.jpg

DSC0006.jpg

DSC0010.jpg

DSC0010.jpg

DSC0012.jpg

DSC0012.jpg

DSC0017.jpg

DSC0017.jpg

DSC0018.jpg

DSC0018.jpg

Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.