Slavná Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby zazní ve Velké Chuchli

Hlavní stránka / Život farnosti / Slavná Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby zazní ve Velké Chuchli

28.12.2015

Slavná Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby zazní ve Velké Chuchli Slavnostní mše sv. bude sloužena v sobotu 2. ledna 2016 od 15.00 hod. v kostele Sv. Jana Nepomuckého ve Velké Chuchli. Při této bohoslužbě zazní České mše vánoční "Hej, mistře" od Jakuba Jana Ryby z roku 1796, která zajistila svému tvůrci věhlas nejen po celé Evropě, ale stala se trvalou součástí vánočních svátků i v zámořských zemích. Tato slavnost bude umocněna připomínkou výročí 200 let od smrti Jakuba Jana Ryby.

Mši svatou bude sloužit rektor kostela P. Mgr. Jan Gerndt, kanovník.

Přijďte na tradiční chuchelskou Rybovku a získejte jeden z prvních nádherných zážitků v novém roce!

Zůstanete v teple domova a chcete si pěknou Rybovku přehrát? Můžete si jí pustit na YouTu.be/Q4DWPgt0Ic8 v provedení Základní umělecké školy na Praze 1.

Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.