Vánoční bohoslužbu v Jinonicích doprovodí pěvecký sbor Sponte sua

Hlavní stránka / Život farnosti / Vánoční bohoslužbu v Jinonicích doprovodí pěvecký sbor Sponte sua

23.12.2015

Vánoční bohoslužbu v Jinonicích doprovodí pěvecký sbor Sponte sua První vánoční bohoslužbu v naší farnosti budeme slavit ve čtvrtek 24. 12. 2015 v kostele sv. Vavřince v Praze - Jinonicích od 16.00 hod. Mši sv. doprovodí svým nádherným zpěvem smíšený pěvecký sbor Sponte sua, jehož historie sahá až do roku 1968. Tento sbor se specializuje na duchovní písně a má za sebou veliké množství koncertů v ČR i v zahraničí. Doprovázel i bohoslužbu ve slavné drážďanské katedrále Nejsvětější Trojice.

Sbormistr Jan Lejsal vystudoval gymnázium, pražskou konzervatoř a hudební fakultu AMU. Začal s fagotem v AUS VN, rok hrál v rozhlasovém orchestru v bosenském Sarajevu, dva roky v Karlovarském symfonickém orchestru a následně působil v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. Řadu let hrál také v souboru Musica bohemica.

Jednu z nádherných adventních písní v hebrejštině - "Neseme vám pokoj" - v podání souboru Sponte sua z prostředí Břevnovského kláštera najdete na YouTube.com.

Další informace o pěveckém souboru najdete na www.SponteSua.unas.cz.

Přijďte ve čtvrtek prožít do kostela sv. Vavřince hluboký zážitek, kterým vstoupíte do nádherného vánočního období. Srdečně Vás zveme!

Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.