V sobotu 12. prosince 2015 jsem v LDN Humpolec navštívil "našeho bezdomovce" pana Jiřího Strnada, který řadu let postával před brankou ke kostelu na Zlíchově a občas v její blízkosti pomáhal s úklidem. Předal jsem mu všechny dary našich farníků. Pan Jiří měl velikou radost a všem moc děkuje.

Z jeho vyprávění jsem se dozvěděl, že si na jaře nešťastnou náhodou zlomil krček, byl operován v nemocnici Na Bulovce a za nějaký čas byl převezen právě do Humpolce, kde se věnuje hlavně rehabilitaci. Bohužel se jeho zranění nehojí úplně nejlépe a někdy v únoru by se mělo rozhodnout, zda bude muset být znovu operován – v tom případě by se jeho rekonvalescence prodloužila zase o několik dalších měsíců. Každopádně jsem měl dojem, že je o pana Jiřího dobře pečováno a že je v rámci možností spokojený. Neztrácí optimismus a smysl pro humor, mezi spolupacienty si našel několik nových přátel, pro personál v LDN má jen slova chvály.

Milí přátelé, moc vám všem, jistě i jménem otce Josefa, děkuji za vaše – nejen finanční – dary. Vybralo se přes 2 500 Kč, což není málo. Panu Jiřímu jste udělali opravdu velkou radost – nejen materiálním obdarováním, ale i tím, že existují lidé, kteří na něj myslí a kterým na něm záleží.

Když jsme se loučili, byl pan Jiří velmi dojatý a rád vyřizuji i jeho přání požehnaných, šťastných a veselých Vánoc všem ve farnosti u sv. Filipa a Jakuba!

P. Jakub Jirovec