Hlavní stránka / Život farnosti / Zahájení obnovy kaple Panny Marie Bolestné - mše sv. s P. Ladislavem Heryánem, SDB

19.9.2019

Zahájení obnovy kaple Panny Marie Bolestné - mše sv. s P. Ladislavem Heryánem, SDB Kaplička Panny Marie Bolestné pod barrandovskými skalami toho zažila už spousty. Postavena byla jako prachárna postavená roku 1742 francouzskými vojáky, přestavěna Marií Hergetovou na kapli, jako upomínku na tragickou událost v lomu.

Po roce 1900 byla upravena v beuronském stylu emauzskými benediktiny a zasvěcena Panně Marii Bolestné. První mše sv. byla sloužena dne 9. září 1903. Dnes je v tragickém stavu, ale brzo se má vše změnit.

V neděli dne 22. září 2019 se uskuteční mše sv. u kaple Panny Marie Bolestné od 10.00 hod.

Mši sv. bude sloužit P. Ing. Dr. Ladislav Heryán, Th.D., SDB. P. Ladislav je členem salesiánského řádu, oblíbený biblista a zpěvák i hudebník.

V rámci mše sv. zazpívá také sopranistka Irena Troupova, kterou na loutnu doprovodí Tomáš Najbrt.

Po mši sv. bude následovat piknik včetně dalšího programu:

Mezi 11.00 a 12.00 hod. - odchod na procházka k opuštěnému bazénu pod Barrandovem

Mezi 13.00 - 14.00 hod - výstup k Barrandovským terasám

Nezapomeňte si s sebou vzít deku, koše plné jídla (zvláště špekáčky na oheň) a dobrou náladu. Počítejte ale s tím, že všechny odpadky si vezmeme s sebou nazpět.

Spojení - raději na kole (ideální), nebo pěšky od stanice tramvaje, nebo autobusu Hlubočepy. Lze také přijet autobusem 105 na zastávku Serpentina a seběhnout po schodišti dolů.

Přesnou polohu kaple najdete na webu Mapy.cz.

Zajímavou reportáž o situaci ohledně záchrany kaple Panny Marie Bolestné a proběhlé brigádě za účasti široké veřejnosti přinesla Česká televize.

Celou akci zajišťuje sdružení Prázdné domy, z. s. Na webu této organizace můžete také sledovat průběžné dění na záchraně vzácné památky.

Srdečně Vás zveme!

Autor: Josef Ptáček   |   Sekce: Život farnosti | Foto a video | Historie farnosti   |   Tisk   |   Poslat článek známému